satılık ikinci el dacia

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
0 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum

DACIA

1900'lü yılların sonuna doğru kurulan Dacia markası otomobil sektörünün öncü markaları arasında yer alır. Markanın kurulmasında Romanya Hükümetinin de önemli ölçüde etkisi vardır. Öyle ki Romanya Hükümetinin açmış olduğu ihale sayesinde bu markanın temelleri atılmıştır. Dacia markasının temelini oluşturan marka ise Renault'tur.

Dacia markasının kelime anlamı ''Dacie'' kelimesinden gelmektedir. Dacie kelimesi, Romanca'da, Romanya'daki ataların yaşadığı yer anlamına olarak kullanılır. Dacia markasının üretimde amaç belirlediği ilke ise; herkesin, her ailenin ulaşabileceği güvenilir bir araba markası imajını vermiştir.

Köklü bir otomobil devi olan Dacia markası 1999 yılında Renault markası adı altında devam etmiştir.Modelin ilk üretimi ise 1968 yılında gerçekleştirilmiştir. ''Dacia 1100'' adı verilen otomobilin tüm parçaları Fransa'dan tedarik edilmiş ve aracın montajı gerçekleştirilmiştir. Bu modelin üretimi 1971 yılına kadar devam etmiştir. Bu olaydan sonra ''Dacia 1300'' modeli piyasada kendine yer bulmuştur.

Ticari anlamda da kendini geliştiren firma üç farklı sürümle, piyasaya gönderilmiş bir model ile sevenleri ile buluşmuştur. Her zaman yeniliklerle ilerleyen Dacia, 1981 yılında ise, ''Dacia 1310'' modelini piyasaya sürmüştür. Dacia, 2000'li yılların başında, yeniliklerini simgeleyen ''Logan'' isimli bir aile sedan modelini piyasaya sürmüştür. Bu otomobille üretim rekorları kıran Dacia,. 2006'da Logan MCV, 2007'de Logan Van, 2008'de Logan Pikap ve Sandero ve 2010'da Duster'la büyümeye devam etmiştir.

DACIA DOKKER COMBI

Dacia Dokker Combi modeli geniş ve kullanışlı Dokker 4 kişi için yeterli alan ve çeşitli saklama alanlarına sahiptir. Bagaj ve arka koltuklara erişimi kolaylaştırmak için iki adet camlı sürgülü kapısı vardır.

Sade ve şık çizgileri ile kendisinden fazlaca söz ettirecek bir model. Dokker modlei rekor kıran iç hacmi ile gerçekten karşı konulamaz geniş bir minivan olarak karşımıza çıkıyor.

Dacia Dokker Combi, tasarımını konfor ve güvenlik üzerine temellendirmiştir. Aracı, bu şekilde tasarlayarak üretim haline hazır hale getirmektedir. Rutin şehir yaşantısına kolayca adapte olan ve sizin de yabancılık çekmemenizi sağlayacak fonksiyon ve yetilere sahip olan model, oldukça pratik ve çözüm odaklı tasarımı ile tercih edilen bir model haline gelmiştir.

DACIA DOKKER VAN

Dokker Van modeli sağlam ve güvenilir karakteri ile sizi kendine fazlaca aşık edecek. Üstelik tüm detayları ile sizi fazlasıyla düşünen bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Dacia Dokker Van modeli yükleme için birazcık bir boşluk bile olsa, bu sürgülü geniş kapı sayesinde  Dokker Van modelinin yükleme alanına sizde sorunsuzca erişin. Dokker Van modelinin ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan kliması sayesinde en iyi ısı konforu hep sizinle beraber. Ayrıca modelde ön elektrikli cam kumandaları da konfor ve dinamizmin en önemli göstergesi diyebiliriz.

Dacia Dokker Van; yükleme kapasiteis söz konusu olduğunda bütün ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır. Otomobilde, yüm eşyalarınızı yüklemeniz için yeterli alan mevcuttur. Dokker Van'da yükleme kapasitesi için 703 mm genişlik sunan bir sürgülü kapı mevcuttur. Modelde oldukça fonksiyonlu olan asimetrik arka kapılarda bulunmaktadır.

Advertisement Advertisement