satılık ikinci el skoda

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
0 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum

SKODA

Bir aile şirketinde çalışan, Václav Lourin ve Václav Klemen'in bisiklet tutkuları zamanla bisiklet tasarlamalarını sağlamıştır. Bunun üzerine 1895 yılında aslında bisiklet tutkusu sonucu ''Skoda'' kurulmuştur. Daha sonra tasarladıkları bu bisikletleri üretime geçirerek serüvene başlamış oldular. Ürettikleri ilk bisiklere ''Slavia'' adını verdiler. Skoda'nın kurucusu olan bu ikili 1899 tarihinde ise bisiklet tasarımının yanında motorsiklet tasarlamaya ve üretmeye başladılar. Bisiklet ve motorsiklet üretimindeki başarılarını otomobil sektöründe de devam ettirmek isteyen bu ikili 1905 yılında ''Laurin & Klement'' adında ilk otomobillerini üretime geçirdiler. Bisiklet ve motorsiklet alanında başarılı olan bu ikili, otomobil alanında da başarılarının devamını sağladılar. Göstermiş oldukları bu başarıların arkasından 1907 yılında anonim bir şirkete geçiş yaparak, bir Çek Cumhuriyeti markası haline geldiler. Bu kuruluş dönemi, Birinci Dünya Savaşına denk gelmiştir. Bu dönemde Skoda markası, silahlı kuvvetler için de üretim yapmıştır. Ekonomik etkinin sonucu ile marka başka bir şirket ile ortaklık kurma ihtiyacı duydu ve bu yüzden 1925 yılında Pilsen Skoda Co. ile anlaşma imzaladı. Böylelikle, Lavrin ve Klement markasının ikinci dönemi başka bir biçimde devam etmiş olacaktı. Batının otomobil dünyasında yaptığı yeniliklerle üretim konusunda sıkıntı yaşayan Skoda, ''Skoda Favorit'' modelinin piyasaya sürülmesi ile birlikte yeniden canlanmaya başlamıştır.

Sitemiz Araçbul.com üzerinden ikinci el skoda ve ikinci el skoda fiyat listesine kolaylıkla ulaşabilir ve tercih yapmanızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Ayrıca aracbul.com'dan ikinci el Skoda Octavia ve diğer tüm ikinci el araba ilanlarına dilediğiniz gibi erişebilirsiniz.

SKODA FABIA

Skoda Fabıa, sizin ve ayrıca eşyalarınız için bile geniş bir alan sunar. Geniş bir iç hacime sahip Fabıa aynı zamanda, açılabilir panoramik tavana da sahiptir. Sürüş destek sistemleri ile, günlük yaşantınızı güvenli ve kolay bir hale getirir.

SKODA RAPID

Skoda Rapıd, çevre dostu teknolojiler ile donatılmıştır.  Sahip olan yol asistanları ile sürüşünüzü kolaylaştırırken, yolculuk boyunca konforunuzu da düşünmektedir.

SKODA RAPID SPACEBACK

Skoda Rapıd Spaceback, güvenlik konusunu bütün detayların üstünde tutmaktadır. NCAP güvenlik testlerini beş yıldızla tamamlayan Rapıd Spaceback, Elektronik Stabilite Kontrolü ile işini şansa bırakmaz.

SKODA OCTAVİA

Skoda Octavia, perdeli hava yastıkları ile geniş bir alanı kaplayarak güvenliğinizi şansa bırakmamaktır. Adaptif hız sabitleme sistemine sahip olan model, ayarladığınız hızı ve mesafeyi sabitleyerek eşsiz bir sürüş deneyimi sağlamaktadır.

SKODA SUPERB

Skoda Superb, akıllı bütün teknolojileri bünyesinde toplamıştır. Acil frenleme, güvenli sürüş mesafesini koruma ve şerit takibi ile güvenlik konusunda üst düzey koruma sağlamıştır. Aynı zamanda, kullanışlı saklama alanları ile de keyifli uzun yolculukları size sunmaktadır.

 

Advertisement Advertisement Advertisement