satılık ikinci el ford

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
0 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum

FORD

1903 yılında kurulan Ford markasının kurucusu, Henry Ford'tur. Markanın tam kuruluş tarihi, 16 Haziran 1903'dür. Marka kurulduğunda, Henry Ford  daha kırk yaşındaydı. Otomobil piyasasında büyük bir yere sahip marka 12 yatırımcının 28.000$'lık desteğini ile büyümüştür. Ford, italic fond ile mavi bir fon üzerine yazılan amblem ile günümüze kadar gelmiştir.

Ford, birçok alanda olduğu gibi seri üretimde de öncü hamleler atmıştır. Ford, ilk modelini ''Model T'' adıyla tasarlamış ve piyasaya sunmuştur. Model T'nin ilk adımları atılırken ekonominin dengeleri iyi kavranmış ve ''herkes için otomobil'' sloganı marka için ana kavramlardan biri olmuştur.1908 yılında adını duyuran Model T, beş yıl içinde büyük ve geniş bir üne sahip olmuştur. 1912 yılında, Model T'nin üretimi, yaklaşık 200.000 rakamına ulaşmıştır. Ford her zaman olduğu gibi yakın zamanda da  üretime öncülük edecek yenilikleri piyasaya sunmuştur.Bunlardan biri yürüyen band olmuş ve bu sayede seri üretime geçilmiştir. 1908 yılından başlayarak 1927 yılına kadar dünyaca ünlü bir marka haline gelmiş, 15 milyon otomobil satışına imza atmıştır. Bu başarı onu 45 yıl sürecek bir rekora taşımış olmaktaydı. Bütün piyasayı etkileyen 2. Dünya Savaşı sırasında etkilenen fabrika bu dönemi atlatacak süreç içinde uçak motoru, tank vb üretimleri yapmaya başladı. Kötü gidişhattan güçlenerek çıktı ve personeline saygı, mesai sattlerinde düşüş gibi yeniliklerle adeta sanayi devrimine zemin hazırladı. Bu yeniliklerle mesai saatlerini dokuz saatten sekiz saate indirdi. Bununla birlikte çalışana saygıyı esas olan bu anlayış ''fordizm'' adıyla anılmaya başladı.

Ford, ülkemizde ikinci el piyasasında da oldukça tercih edilen bir markadır. Markanın, ikinci el Ford Modellerine ve ikinci el Ford fiyat listesine, araçbul.com aracılığı ile ulaşabilir, model ve fiyat karşılaştırması yaparak size en uygun araca ulaşabilirsiniz

FORD FOCUS

İlk nesli 1998'de üretilen Ford Focus, oldukça düşük maliyetle, dönemin konforlu araçlarından olmuştur. 1998'den beri, 6 nesil üretim bandından günümüze gelmiştir. Dünyada ve ülkemizde de oldukça sevilen ve tercih edilen Ford Focus, yeniden tasarlanan modelinde de konforu ön plana çıkardı.

FORD MONDEO

Ford Mondeo, 1993 yılında Belçika'da üretilmeye başlanmıştır. Sınıfında iddiali modeller arasında olan Ford Mondeo'un günümüze kadar kendini geliştiren yenilikler listesinde Ford dinamik lED ön far teknolojisi de yer alıyor. Her koşulda, çevreyi tanıyarak kendini yenileyen Mondeo, eşsiz bir sürüş deneyimi ile ekstra güvenli bir yolculuk sunar.

FORD FİESTA

İlk olarak 1976 yılı'nda seri üretime geçen Ford Fiesta, günümüze kadar 6 nesil kendini geliştirmiştir. Geçmişi çok eskiye dayanan Ford Fiesta, satış rekorları kırarak Ford markasının gözdelerinden biri olmayı başarmıştır.

FORD S-MAX

Ford S-MAX, 2006 Yılı'nda kendi segmentinde rekabete dahil olmuştur. Çıkışı Avrupa için olan Ford S-MAX, kolay katlama sistemi ile birlikte konforu ayaklarınıza getiriyor. Daha ferah bir yolculuk için, panoramik tavana sahip olan S-MAX sizi sahip olduğu cam özelliği ile de güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır.

FORD MUSTANG

İsmini, İkinci Dünya Savaşı Amerika avcı uçağından alan Mustang, bir Amerikan ekolüydü.  Ayrıca Mustang, satışa çıktığı günden bu yana 1 milyondan fazla satışa da imza attı.

FORD GALAXY

Wolkswagen ile ortak bir girişim ile birlikte piyasaya sunulmuştur.  Galaxy 7 kişilk geniş ve şık bir iç dizayna sahiptir. Sizlere, her duruma tepki veren elektrik destekli direksiyon sistemi ile güvenlikte, gelişmiş süspansiyon sistemi ile de eşsiz bir sürüşte; eşsiz bir deneyim sunmaktadır. 

Aracbul.com üzerinden bayiden Ford kampanyalarına ulaşabilir en çok tercih edilen ikinci el Ford Focus ilanlarını dilediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer tüm ikinci el arabalara da yine ulaşabilirsiniz.