satılık ikinci el alfa romeo

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
0 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum

ALFA ROMEO

Son dönemlerde adından sıkça bahsettiren Alfa Romeo, markaların tarihinde de sık sık ismi geçen bir modeldir. Marka, italyan markası olup bir asırdan fazla bir tarihe sahip olmaktadır. Bir asırdan fazla bir tarihe sahip olan Alfa Romeo Markası'nın tarihi 1910 yılına kadar geriye gitmektedir. 1910 yılındaki kuruluştan sonra markanın kullandığı ilk amblem, bir araya gelen iki farklı Milano ambleminden oluşmaktadır. Amblemde bulunan açık mavi zemin üzerindeki taç giymiş yılan, Milano’nun soylu Visconti ailesinin armasını; beyaz zemin üzerindeki kırmızı haç ise Milano şehrinin simgesini temsil ediyordu. Ayrıca, amblemde bulunan kırmızı taç soyluluğu temsil ederken, beyaz zeminde köylüleri ve halkı temsilen amblemde bulunuyordu. Armadaki yılanın ağzından çıkan çocuk da Visconti ailesinin büyüklerinin çocuklarını zehirleyen büyük bir yılanın öldürülmesini temsilen amblemde yer almaktaydı. Alfa Romeo'nun ikinci amblemi ise 1915 yılında ortaya çıkmıştır. ALFA ROMEO MILANO yazısı, Nicola Romeo'nun fabrikayı satın almasından sonra yenilenmiştir. Alfa Romeo Modeli'nin tarihteki ilk otomobili, 300 adet üretilmiştir ve bu üretim Alfa Romeo Markası'nın ilk ticari anlamdaki başarısı olmuştur. Bu otomobil, Giuseppe Merosi tasarımı olmaktaydı. Bu otomobil, spor araç sevenlerin büyük beğenisini de kazanmıştır.

Alfa Romeo; 4 HP pistlerde ilk defa 1911 yılında, 6. Targa Florio yarışında iki farklı model ile boy göstermiştir. Özellikle yarışlar için Merosi, 1911'de, 45 HP gücünde 15 HP Corsa'yı tasarlayarak, üretime sokar ve daha sonra 1914 yılında bu modelin en iyileri seçilerek, piyasaya sürülür (15-20 HP). 24 HP modelinden izler taşıyan, daha az karmaşık 12 HP modeli ise daha sonra piyasaya çıkmıştır. 1925 - 1946 yıllarında piyasaya sürdüğü otomobiller ile bir kere daha adını duyuran marka, 1970 ve 1960 yıllarında ürettikleri araç ile de  güven ortamını pekiştirmiştir. Bu başarılar ile bugün bir otomobil devi olan Alfa Romeo, ilk çıkardığı otomobilden bu yana kalitesini ve başarısını sürdürmektedir.

ALFA ROMEO GILULIA QUADRIFOGLIO 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, eşsiz bir sürüş ve yol deneyimine sahip olması ile dikkatleri üstüne çekmiştir. Son teknolojiye sahip yenilikleri bünyesinde barındıran model, teknolojiyi performansını arttırmak ve sürüşü daha kolay bir hale getirmek adına kullanmaktadır. Mimari açıdan değerlendirme olanağı dahi yakalayabileceğimiz model, sürücü odaklı bir kokpit ile karşınızdadır.

ALFA ROMEO 4C

Efsanevi bir spor otomobili olan ve harika bir tasarıma sahip olan Alfa Romeo 4C, tasarımı ve sürüş özellikleri ile sürücüsüne yarış pisti hissi vermektedir. 33 Stradale tarzına gönderme yapan  ikinci el Alfa Romeo 4C, Alfa mühendisliği ve Maserati üretimi üretimi performans açısından da bir araya getirmiştir.

ALFA ROMEO 4C SPIDER

Alfa Romeo 4C Spider Modeli'nin 1750 cc'lik turboşarjlı motoru üretilirken en son motor teknolojileri bir araya getirilmiştir. Alfa Romeo 4C Spider Modeli'nin  şasisi yalnızca 73 kilogramdır. Ayrıca modelin dış gövdesi SMC kompozitten üretilmiştir.

ALFA ROMEO GIULIETTA

Alfa Romeo Giulietta, yenilikleri sağlamlıkla harmanlayarak sizlere harika bir sürüş ve yolculuk keyfi sunmaktadır. Çevresine karşı da sorumluluklarının farkında olan model, emisyonu performanstan ödün vermeden azaltmak için mevcut olan en iyi seçeneği kullanmaktadır. İkinci el Alfa Romeo Giuletta modellerine aracbul.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

ALFA ROMEO STELVIO

Alfa Romeo Stelvio, SUV dizaynına romatik ögeler koyarak üretilen bir model olarak fark yaratmaktadır.

Araçbul.com aracılığı ile, ikinci el araba piyasasında da yer almaya başlayan ikinci el Alfa Romeo fiyat listesine oldukça kolay bir şekilde ulaşabilir, ikinci el Alfa Romeo araçlar ile diğer modelleri kıyaslama şansını yakalayabilirsiniz.

Advertisement Advertisement Advertisement