Fiat 500 Yeni Bir Rekora İmza Attı

Fiat 500 Yeni Bir Rekora İmza Attı

Fiat 500 modelinin üretim adedi 2,5 milyona ulaştı. Fiat 500 modelindeki yeni hibrit motor, eğlenceli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunarken, aynı zamanda tüketimi ve emisyonları da azaltıyor.

Fiat’ın ikonik modeli 500, 2,5 milyonluk rekor üretim adedine ulaştı. Rekora imza atan versiyon hibrit motora sahip bir Fiat 500 oldu.

Fiat 500 modelinin üretim adedi 2,5 milyona ulaştı. Fiat 500 modelindeki yeni hibrit motor, eğlenceli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunarken, aynı zamanda tüketimi ve emisyonları da azaltıyor. 2020 yılında 500 ve Fiat Panda modelleri ile ilk kez sunulan hibrit teknolojisi, Fiat markasının elektrikli modeline geçiş hamlesinin başlangıcını oluşturmuştu. Markanın elektrikliye geçiş hamlesinin başarısı Fiat markasının elektrikli şehir ulaşımı alanında Avrupa’da zirveye taşıdı.

2007 Yılından Bu Zamana Kadar Rekor Satış Geldi

Yollara yeniden çıktığı 2007 yılından bu yana dünya genelinde 2,5 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Fiat 500’ün, 1957 yılında satışa sunulan ilk nesliyle birlikte satış adedi tüm dünyada 6,7 milyon adede ulaştı.

Fiat 500, 2020 yılında yüzde 17,7 gibi etkileyici bir pazar payı ile Avrupa şehir otomobili segmentinde lider oldu ve bir önceki yıla göre pazar payını 3 puan arttırarak elde etmiş olduğu başarıyı tekrarladı. Fiat 500 aynı zamanda, üretiminden bu yana aldığı 60’ın üzerinde ödülle, dünyanın en çok ödül alan otomobillerinden biri olarak da öne çıkıyor. 2008 Yılın Otomobili (Car of The Year), 2007 EuroCarBody, 2008 Auto Europa, 2009 Dünyanın Otomobil Tasarımı (World Car Design of the Year), 2011 Altın Pusula (Golden Compass) ve Dünyanın En Güzel Otomobili (The Most Beautiful Car in the World) gibi prestijli ödüller, modelin öne çıkanlardan bazıları oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Markasının Elçiliğini Yapıyor

Otomobilin dünya çapındaki başarısının sırrı, kendi karakterine sadık kalarak sürekli gelişmeye devam etmesi oldu. Bir diğer başarı unsurunu ise yıllar içinde lanse edilen birçok özel seriler oluşturdu. Fiat 500, yıllar içinde modadan yelkenciliğe, sanattan spor dünyasına diğer ikonik markalarla birlikte yeniden yorumlandı ve böylece her zaman bir trend belirleyici olmayı başardı. Moda dünyasında Diesel, Gucci, GQ ve Collezione versiyonları ile yer alan lüks yelken dünyasına damgasını vuran Riva ve Abarth Rivale ile 1957 model orijinal Fiat 500 modelinin anısına hazırlanan Anniversario ve ayrıca Fiat 500 Mirror bu özel versiyonlardan sadece bazıları. Kısa sürede uluslararası pazarlarda kabul gören Fiat'ın ikonik modelinin neredeyse yüzde 80’i İtalya dışında satılıyor. Bu da ikonik modeli, Fiat’ın en uluslararası otomobili ve “Made in Italy” elçisi yapıyor.