sıfır km honda civic

2 araç listelendi
sırala:
Type-R
1 versiyon ₺4,172,000 - ₺4,172,000
Civic Sedan
4 versiyon ₺1,783,000 - ₺1,873,000

HONDA

Honda markasının kurucusu, Soichiro Honda'dır. 1906 doğumlu olan Honda'nın makinalara olan merakının, babasının bisiklet tamircisi olmasından kaynaklı olduğu ortadır. Metalürji eğitimi alan Honda, ilk deneyimi olan piston segmentini tasarladı. Yıllar boyu bu tasarı üzerine çalışan Honda, tasarımını bitirdikten sonra bunu Toyota'ya sundu. Ancak Toyota, projeyi standartlara uymadığı gerekçesiyle geri çevirdi.

Çalışmalarına pes etmeden devam eden Honda, 2 yıl sonra projeyi revize etmeyi bitirdi. Toyota'ya tekrar sunduğu projesi, bu sefer kabul edildi ve Toyota tarafından satın alındı.

Honda, daha sonra bu gelirle fabrika kurmaya karar verir. Tam o dönem, savaş dönemine denk geldiği için Honda, fabrikası için beton bulamaz. Ve arkadaşları ile beraber bu işi de kendi çabaları ile halletmeye karar verirler. Fabrika kurulduktan kısa bir süre sonra İkinci Dünya Savaşı etkileri güçlenir. Ve fabrikalar defalarca bombalanır. Bütün bu olumsuzluklar karşısında Honda, pes etmez ve piston operasyonunu Toyota'ya satmaya karar verir. Savaştan sonra her türlü kaynaktan yoksun olan Japonya için her şey daha da zorlaşır. Ordudan motor ihtiyacını karşılayan Honda, bisikletlere monte ederek ''Honda Bisikleti''ni yapmış olur. Bu projeyi başarılı oldu ancak bisikletlerin ağır olduğundan şikayet ediliyordu. Honda buna da çözüm buldu ve Bisikletleri daha hafif hale getirdi, bu modele ise ''Super Cub ismini verdi''. Honda bu başarılarını sürdürürken, 1970 yıllarında ise otomobil dünyasına giriş yaptı.

Araçbul.com sizlere Honda fiyat listesini, tek bir tık mesafesine taşırken, aynı zamanda bu fiyatları kıyaslama şansı da vermektedir. Fiyatları kıyaslarken aynı anda model özelliklerini de kıyaslayabilir ve size en uygun otomobili seçebilirsiniz.

HONDA CIVIC SEDAN

Hassas geri bildirim ile sürüşünüzü güvenli hale getiren Honda Civic Sedan, yeni LED teknolojisine sahip arka stop grubu ve daha fazla donanımı ile de kendine hayran bırakıyor.

Honda Civic Sedan; yenilikçi,sürüş heyecanı yüksek ve dinamiktir. Her zamankinden daha sportif ve göz alan bir tarza sahip olan 2020 Honda Civic Sedan, eşi benzeri olmayan bir gövde yapısına sahiptir. Her detayın üzerinde titizlikle çalışılmıştır. Motor kaputu ve bagaj kapağı dahil, kendine has bir dizayn ile üretilmiştir.

HONDA CIVIC HATCHBACK

Yeni yüksek rijitlik seviyesine sahip gövde ve tamamı yenilenen süspansiyon sistemi ile birlikte Honda Civic Hatchback, daha güvenli ve hızlı hale geldi. Ayarlanabilir amortisör sistemi ve sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyelle ise size güvenliğin Honda'nın işi olduğunu adeta kanıtlamakta.

Honda Civic Type R ile benzer teknolojik donanımlara sahip olan Honda Civic Hatchback, uyarlanabilir amortisör sistemine sahiptir. Bu sayede de , virajlı yollarda ve fren anlarında otomobilin dengesi kaybolmazken mükemmel bir sürüş deneyimide sağlanmış olacaktır. Honda Civic Hatchback, bu son teknoloji donanımları harika bir kombinasyon ile Honda mühendisliği ile buluşturmuştur.

HONDA CIVIC TYPE R

Sorgulamayı, meydan okumayı, her zaman daha iyi olmayı ve asla yerimizde saymamayı seviyorsanız Honda Civic Type R modeli tam da size göre.

Honda mühendislerinin benimsediği bu ilkeler, şu ana kadar edinilen bilgilere bakıldığı zaman tüm tecrübeleri ve geleceğe yönelik tutkularımızı Yeni Civic Type R modeline aktarmamıza da olanak sağlıyor diyebiliriz.

Tepeden tırnağa yenilenen 2020 Honda Civic Type R, size mümkün olan en iyi sürüş keyfini sunmak üzere asfalta indi bile.

Advertisement