satılık ikinci el bmw

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
0 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum

BMW

BMW markasının açılımı Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft olarak ifade edilir. Kurulduğu 1916 yılından bu zamana kadar otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi oalrak karşımıza çıkar.

BMW markası Almanya’da kurulmasına karşın sloganı ve resmi kurumsal dili İngilizce olarak dikkat çeker. Sloganı 'sheer driving pleasure' (Gerçek Sürüş Keyfi). Bu sloganla, ünlü Alman teknolojisini ve AR-GE'deki kendine güveni de kullanıcılarına sunmaktadır.

Marka bakıldığı zaman 1900'lü yılların başında Karl Friedrich Rapp tarafından Almanya'nın Münih kentinde kurulan bir uygulama olarak göze çarpar. Markanın mimari yönden meşhur merkezi hâlen orada bulunur. Marka ilk kurulduğu zamanlarda sadece uçak motoru üreten bir şirket olsa da 1928 yılında satın aldığı Fahrzeugtechnik Eisenach A.G. otomobil şirketinden sonra otomobil üretimine de ağırlık verildiğini göstermiştir. BMW ilk otomobil seri üretimini 1929 yılında 3/15 PS ismindeki otomobil ile gerçekleştirmiştir.

İkinci Dünya Savaşı sonrası müttefik kuvvetler firmanın fabrikalarını kullanılamaz hale getirmiş ve BMW 1948 yılında daha ucuz motosiklet üretimine geçene dek mutfak ve bahçe malzemeleri üretimi yapmıştır. BMW markasının otomobil piyasasına dönüşü 1950'li yıllarda olmuş olsa da düşük satışlar pek iç açıcı olmamış ama firma 1960'lı yıllarda muhtelif spor sedan yapan bir firma olarak kullanıcının karşısına çıkmıştır. Bu yüzden parçalı amblemin mavi kısmı gökyüzünü beyaz kısmı da uçak pervanesini karşılar. Başka bir iddia ise amblemdeki mavi beyaz renklerin Bavyera eyaletinin renklerinden geldiği iddiasıdır.

BMW X1

BMW X1 modeli, çok yönlü ve fonksiyonel bir otomobil olma özelliği ile de ön plana çıkan bir modeldir. Model, SAV'ın keskin olan hatlarını yeniden yorumlayan bir modeldir. Sürücülerin beğenisine sunulan model. BMW X1, şehir yaşamının rutininde de arazide de sizi yarı yolda bırakmayacak bir modeldir.

BMW modeli, panoramik cam tavanı ile iç mekanına ferah ve aydınlık bir ortam sağlamış olmaktadır. Güneş ışığının yolcuları ve sürücüyü rahatsız etmesi durumunda kullanılmak üzere, makaralı perde de otomobilde hazır bulunmaktadır.

BMW X2

Modele bakınca lider bir modelin bizleri karşıladığını söyleyelim. Tamamen eşsiz bir tasarıma sahip olan model, sportifliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. BMW X2, oldukça dinamik bir model olması ile birlikte çevik bir sürüş keyfini de bizlere sunan bir modeldir. BMW X2, dış dizayn özellikleri açısından değerlendirildiğinde alışılmışın dışında bir tasarım çizgisi de ortaya koymaktadır. Kendine has bir tasarımı olan model, sportif coupe karakterini yeni baştan yorumlayan bir modeldir.

BMW X2 modeli, sürüş dinamikleri açısından oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olmaktadır. Segmentinde standartları belirleyen model, yüksek hassasiyete sahip kullanım ögelerini bünyesinde barındırmaktadır.

BMW X3

BMW X3 modeli sıradışı bir tasarım diline sahip olan bir model olsa da atletik yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Konfor odaklı iç mekan tasarımı ile de fark yaratan bir modeldir. Şehir yaşantısının rutininden sıkılanlar için maceranın kapısını aralayan BMW X3, kendine özgü olan yapısı ile de kullanıcılar tarafından tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkar.

BMW X3, çok yönlü olan kullanımını çeşitli aksesuarları ile desteklemektedir. Fonksiyonellik, BMW X3 aksesuarlarının ortak özelliği olmaktadır. Sportif olan BMW aksesuarları, daha fazla saklama alanını size sunabildiği gibi, daha kullanışlı fonksiyonları da devreye sokabilmektedir.

Advertisement Advertisement