Yeşil Bursa Rallisi Togg İle Start Aldı

Yeşil Bursa Rallisi Togg İle Start Aldı

​​​​​​​Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Otomobil Sporları Spor Kulübü (BOSSEK) aracılığı ile düzenlenen ve bu yıl 47. kez karşımıza çıkan Yeşil Bursa Rallisi'nin TOGG yarış başlangıcı ile boy gösterdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Otomobil Sporları Spor Kulübü (BOSSEK) aracılığı ile düzenlenen ve bu yıl 47. kez karşımıza çıkan Yeşil Bursa Rallisi'nin TOGG yarış başlangıcı ile boy gösterdi.

Bursa’da bu yıl 47.’si ile karşımıza çıkan Yeşil Bursa Rallisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın startı ile başladı. Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki başlangıç noktasına Kapadokya renkli Togg ile giriş yapan Varank, Bursa’nın otomotiv semti olduğunu vurguladı ve Türkiye’de kişi başına otomobilin en fazla düştüğü şehir olduğunu söyledi.

​​​​​​​

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“TOGG İLE GUİNNESS REKORLAR KİTABI’NA GİRDİK”

Varank konu ile ilgili açıklamalar yaptı. “Bursa otomotivin başkenti, kişi başına otomobilin en fazla düştüğü şehir, bu şehir için otomobil ne kadar önemli bunu biliyoruz. Bu manada 47.’sini düzenlediğimiz Yeşil Bursa Rallisi de bu yarışmalar için Türkiye’de otomobil sporları için çok önemli bir etkinlik. Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak sizlerin huzuruna çıkmak da bizim için mutluluk verici. Türkiye’nin otomobili bir gurur projesi. Sokakta, caddede otomobilimizi kim görse beğeniyor. Aynı zamanda vuruklar var, bu vurukların sebebi vatandaşımız gelip ‘Maket değilmiş, gerçekmiş’ diyor. Bu göçükler öyle oldu. Ama biz Togg ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girdik. Rallide yarışamasak da bir birinciliğimiz var. Dünyanın en fazla ellenen arabası benim aracım oldu. Türkiye’nin otomobilini Bursa’da tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Bütün yarışmacılarımıza başarılar diliyoruz. Otomotiv başkenti Bursa daha böyle nice otomobil sporlarıyla sadece Türkiye’nin gündemine gelmesin, dünyanın gündemine gelsin” ifadelerini kullandı.

​​​​​​​​​​​​​​

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takımların uzun bir zamandır yarışa hazırlandığını ifade eden Atış Motosport Direktörü Burak Başlık, “Bakanımızın da katılımıyla 47. Yeşil Bursa Rallisi’nin startını aldık. Bugün gün içinde hazırlıklarımızı yaptık. Araçlarımızı yarışa hazırladık, teknik kontrole soktuk ve artık yarın etaplarda koşulacak olan mücadeleyi bekliyoruz. Havada bir yağmur ihtimali var. Bu, bizi biraz düşündürüyor. Yarın sabah araçlarda hangi lastiği kullanacağımıza karar vereceğiz. Bu sene takım olarak katıldık. Ben bireysel olarak birkaç defa bu yarışa katılmıştım. Takım olarak katıldığımız ilk Yeşil Bursa Rallisi, ayrı bir heyecanı var bizim için. Bu sezona tırmanma şampiyonası ile başladık. Bu da ilk rallimiz, kendi evimizde gerçekleşecek. Bize ayrıca motivasyon veriyor. Yarın artık söz biraz da pilotlara düşecek. Biz serviste üzerimize düşeni yapıyoruz. Pilotlarımız da ellerinden geleni yapacaklar. Herkes için öncelikle çok keyifli olmasını diliyorum. Kazasız belasız mekanik arıza yaşamadan herkesin finiş gördüğü bir yarış olmasını ümit ediyoruz” şeklinde görüş bildirdi.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement