Yer Otomobil TOGG'un Yeni Logosu Paylaşıldı

Yer Otomobil TOGG'un Yeni Logosu Paylaşıldı

Yerli otomobil TOGG'un Twitter hesabından, '14.30'da buluşalım' şeklinde heyecanlandıran bir paylaşıma yer verildi.Büyük heyecan yaratan paylaşım sonrası gözler 14.30'a çevrilmişti. Türkiye'nin otomobili TOGG yeni logosunu tanıttı.

Yerli otomobil TOGG'un Twitter hesabından, '14.30'da buluşalım' şeklinde heyecanlandıran bir paylaşıma yer verildi.Büyük heyecan yaratan paylaşım sonrası gözler 14.30'a çevrilmişti. Türkiye'nin yerli otomobili TOGG yeni logosunu tanıttı.

Yerli otomobil TOGG'un logosu belli oldu. Türkiye'nin otomobili hesabından ilk yapılan paylaşımda, '14.30'da buluşalım' şeklinde açıklama yapıldı.

Türkiye'nin otomobilinin üretimi için çalışmalar son hızla devam ediyor. 2022 yılında banttan inmesi hedeflenen yerli otomobilin üretim aşaması kamuoyu ile ''Türkiye'nin Otomobili'' hesabından paylaşılıyor. Bugün de TOGG'un sosyal medya hesabından heyecan veren bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda, "14.30'da buluşalım" ifadeleri kullanıldı.

Paylaşım sonrası milyonlarca kişi heyecanla beklemeye başladı. Beklenen saat geldi ve TOGG'un sosyal medya hesabından paylaşım geldi. Paylaşıma, ''Doğu ile Batı'nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası.'' notu düşüldü.

Logo için Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de gerekli tescil işlemlerinin başlatıldığı da dile getirildi.

TOGG İle İlgili Açıklama Yapıldı

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da "Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz" dedi. Büyük bir titizlikle yürütülen süreçteki adımları özetleyen Karakaş, TOGG'un bilinirlik seviyesinin yüzde 90'ın üzerine çıktığını söyledi.

Otomobilin isminin TOGG olarak belirlenmesinin ardından logo çalışmalarına yoğunlaştıklarını söyleyen Karakaş, "Yerli ve global ajansların dahil olduğu bir sürecin ardından, TOGG'un marka değerlerine uygunluk’, ‘özgünlük’ ve ‘tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik" dedi.

Logonun, Türkiye’de ve dünyada önemli markaların logolarını oluşturan marka ajansı CGH tarafından tasarlandığını söyleyen Karakaş, şunları kaydetti:

"Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de logomuzun tescil işlemleri için gerekli süreçleri başlattık. Logomuz TOGG’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir araya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor. Aynı zamanda logomuzdaki dualite teması Doğu ve Batı arasında rasyonel ve duygusal bir denge yaratma fikrini besliyor."