Volvo, Belçika'da C40 Recharge Modelinin Üretimine Başladı

Volvo, Belçika'da C40 Recharge Modelinin Üretimine Başladı

Volvo, XC40 Recharge modelinin ardından bir diğer tamamen elektrikli modeli olan C40 Recharge'ın üretimine resmen başladığını duyurdu. Aracın üretimi Belçika'nın Ghent şehrinde gerçekleştirilecek. Bunun dışında C40 Recharge, XC40 Recharge gibi CMA platfor

Volvo, XC40 Recharge modelinin ardından bir diğer tamamen elektrikli modeli olan C40 Recharge'ın üretimine resmen başladığını duyurdu. Aracın üretimi Belçika'nın Ghent şehrinde gerçekleştirilecek. Bunun dışında C40 Recharge, XC40 Recharge gibi CMA platformu üzerinde yükseliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa fabrikadaki üretim kapasitesinin ciddi ölçüde artırıldığını belirtelim. Önümüzdeki yıl fabrikada 135.000 otomobil üretimi gerçekleştirilecek. Bunun yarısından fazlası tam elektrikli modeller olacak ki bu da 67.500 adetten fazla sayıya karşılık geliyor.C40 Recharge ve XC40 Recharge üretimi gerçekleştirilecek.

Volvo Cars CEO'su Javier Varela şu açıklamaları yaptı:

"C40 Recharge modeli geleceğimizi temsil ediyor. Üretim planlarımız ve tedarikçilerimizle yakın işbirliğimiz, elektrifikasyon açısından gelecekteki hedeflerimize ulaşmamızda kilit rol oynuyor. Ghent fabrikamız tamamen elektrikli bir geleceğe hazır ve önümüzdeki yıllarda küresel endüstriyel ağımızın önemli bir parçası olacak."

C40 Recharge modeli ile ilgili ilginç bir durum var. Otomobilin bazı ülkelerde çevrimiçi satışı gerçekleştirilecek.

Şirket tarafından yapılan açıklamada ticari stratejisi için bir dönüm noktası olan C40 Recharge, volvocars.com aracılığıyla dünya çapındaki belirli pazarlarda çevrimiçi olarak sunulmuş durumda. Müşterilerimiz kendi evlerinden sipariş verebilir ya da bayiler aracılığı ile çevrimiçi sipariş verebilir.

Yeni bir C40 Recharge aldıklarında, servis, garanti, yol yardımı, sigorta ve evde şarj seçenekleri gibi öğeleri içeren uygun bir "Bakım" teklifiyle birlikte gelecek."

İsveçli otomotiv devi otomobil yelpazesine daha fazla tam elektrikli otomobil eklemesi yapacak. Bunun dışında 2025 yılına gelindiğinde satışlarının %50'sini, 2030 yılında ise tamamını elektrikli otomobillerden oluşacak.

Volvo C40 Recharge Özellikleri:

  • WLTP verilerine göre 420 km, EPA verilerine göre 338 km menzil.
  • 75 kWh kullanılabilir, toplamda 78 kWh'lik batarya.
  • 0-100 km/s sürate ulaşma süresi 4.9 saniye.
  • 180 km/s maksimum sürat.
  • Dört tekerden çekiş sistemi.
  • 300 kW maksimum güç ve 660 Nm tork.
  • 11 kW güç ile 8 saatte tam kapasite şarj.
  • 150 kW güç ile 40 dakikada %80 kapasite şarj.

Siz de sitemiz üzerinden Volvo güncel fiyat listesi ve tüm markaların fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine sitemiz üzerinden araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun naraca sahip olabilirsiniz.

Advertisement Advertisement Advertisement