Togg'un Avrupa'da Ne Zaman Satışa Çıkacağı Açıklandı

Togg'un Avrupa'da Ne Zaman Satışa Çıkacağı Açıklandı

​​​​​​​​​​​​​​Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş Türk-Alman Ekonomi Forumu etkinliklerinde yaptığı konuşma da, yerli otomobilin Avrupa'ya ne zaman satışa sunulacağını açıkladı.

Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş Türk-Alman Ekonomi Forumu etkinliklerinde yaptığı konuşma da, yerli otomobilin Avrupa'ya ne zaman satışa sunulacağını açıkladı. Togg'un Avrupa'da aşama aşama yayılacağını yapılan açıklama doğrultusunda görüyoruz.

Yerli otomobil projesi TOGG, Türkiye'nin yıllardır beklediği, nihayet gerçek olmasına gerçekten de çok az süre kalan yerli otomobil projesi ile ilgili dikkat çeken bir gelişme oldu. Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, Türk-Alman Ekonomi Forumu isimli program kapsamında yaptığı açıklamalar ile yerli otomobilin Avrupa pazarında ne zaman çıkış yapacağını açıkladı.

Almanya ve Fransa gibi Avrupa'nın en büyük ülkelerindeki sürücülerin, birkaç yıl sonra Togg ile tanışma imkanına sahip olacakları yapılan açıklamalar doğrultusun da söyleyebiliriz. 2024 yılını hedef olarak ifade eden Gürcan Karakaş, aracın o zamana kadar da İskandinav ülkelerinde satılabileceğini ifade etti.

“2024 yılının sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirmeye karar vermedik. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey'de İskandinav ülkeleriyle giriş yapıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha oturmuş durumda. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa'ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Togg'un planları Mehmet Gürcan Karakaş'ın yaptığı açıklamalar sayesinde ortaya çıkmış oldu. Yapılan açıklamalar doğrultusunda İskandinav ülkelerindeki kullanıcılar, bu aracı satın alabilecekler. Tabii ki aracın bu ülkelerde ilgi çekip çekmeyeceğini zaman gösterecek. Satışların bu ülkelerde başlaması ile merakla beklenen bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenmiş olacağız.