Subaru’dan İki Yeni Elektrikli Geliyor

Subaru’dan İki Yeni Elektrikli Geliyor

Subaru, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilediği elektrikli konseptler, STI E-RA ve SOLTERRA STI’la yeni modellerin detaylarını paylaştı.

Subaru, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilediği elektrikli konseptler, STI E-RA ve SOLTERRA STI’la yeni modellerin detaylarını paylaştı.

Subaru Solterra STI Concept, seri üretim modelden teknik özellikler açısında farklılaşmasa da tasarım anlamında çarpıcı sportif detaylara sahip. Marka yeni Subaru STI E-RA Concept ile yeni çağın motor sporları dünyasında çok iddialı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor. Marka ayrıca, bu projeden edindiği bilgileri, geleceğin elektrikli toplumu için bir girişim olarak kullanmayı amaçlıyor. Subaru SOLTERRA STI Concept Subaru SOLTERRA STI Concept, Kasım 2021’de dünyaya tanıtılan üretim modelinden teknik özellikler açısında farklılaşmasa da tasarım anlamında çok çarpıcı sportif detaylara sahip.

Devir Değişecek

STI tasarım unsurlarının SUV Solterra üzerindeki etkilerini izlemek için tasarlanan konsept otomobil, elektrikli geleceğin STI dokunuşlarıyla nasıl heyecanlı hale gelebileceğinin kanıtı. SOLTERRA STI Concept, büyük tavan spoyleri, kiraz kırmızısı gövde altı spoyleri ve STI’a özgü dikkat çekici sportif detaylarıyla bir yandan Subaru'nun sürüş dinamiklerine ilham veriyor.

Subaru STI E-RA Concept STI’ın yeni çağına vurgu yapan STI E-RA, isminin verilmesinden itibaren hedefini belirlemiş bir model. E-RA ismi hem İngilizce “Çağ” kelimesini karşılıyor hem de Electric-Record Attempt yani Elektrikli Rekor Denemesi kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. E-RA’nın toplamda 1088 PS (800 kW) güç üreten 4 elektrik motoru 60 kW/s’lik lityum-iyon pilden güç alıyor. Bu motorlar, yüksek devir çevirebiliyor, doğrudan tekerleğe bağlılar ve her birinin kendi akım çeviricisi ve aktarma dişlisi bulunuyor.