Renault Grubu Ülkemizde Yeni Mühendislik Ekibi Kuruyor

Renault Grubu Ülkemizde Yeni Mühendislik Ekibi Kuruyor

Renault Grubu, ülkemizde Satış Sonrası Mühendislik operasyonlarına 2018 yılı ile birlikte ağırlık vermeye başlamıştı ki bu nedenle Oyak Renault çatısı altında bulunan

Renault Grubu, ülkemizde Satış Sonrası Mühendislik operasyonlarına 2018 yılı ile birlikte ağırlık vermeye başlamıştı ki bu nedenle Oyak Renault çatısı altında bulunan Global iş Hizmetleri Direktörlüğü bünyesinde, başta Mühendislik, Satınalma ve Pazarlama olmak üzere satış sonrası ekibi kurulacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk etap işe alım operasyonlarını tamamlayan Satış Sonrası ekibi, projelerin iş transferi süreçlerini de başarıyla tamamlayarak görevini yerine getirdi diyebiliriz. Renault Grubu’nun otomobil projeleri ile eş zamanlı olarak aksesuar geliştirme çalışmalarını da yürüttüğünü biliyoruz. Bu çalışmaları ülkemizden yürütecek olan mühendislik ekibi aynı zamanda, Fransa’daki Merkez Satış Sonrası Mühendislik ekibi ile beraber inovasyon çalışmaları da gerçekleştirecek.

Ekibin amaçlarına bakacak olursa, yüksek teknoloji aksesuarlar alanında pazarın öncülerinden olduğunu söyleyebiliriz. Uzak Doğulu firmalar ile Türk firmalar arasında olası iş birliği yapılarının kurulmasına imkân sağlamak gibi bir amacı da var ekibin. Bu amaçla Türkiye Satış Sonrası Organizasyonu Bilgilendirme Toplantısı, 29 Nisan tarihinde geniş bir katılımla online ortamda gerçekleşti. Proje dâhilinde, ağırlıklı Türkiye pazarı satış hacimleri çerçevesinde çalışan Türk aksesuar tedarikçilerine dünya pazarlarına ulaşma imkanı da yakalayacak.

Sayın Doğu Açılış Konuşması Gerçekleştirdi

Türkiye Satış Sonrası Organizasyonu Bilgilendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Renault Grubu Satış Sonrasından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hakan Doğu; "Grubumuzun otomobil projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarını, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde kurulan Satış Sonrası Hizmetler ekibimizin Fransa’daki mühendislik ekipleriyle ortaklaşa geliştirecek olması Türkiye pazarına ve Grubun en verimli tesislerinden Oyak Renault’ya olan güvenin bir göstergesidir." İfadelerini kullandı.

"Yeni organizasyonumuzla global ölçekte aksesuar ürünleri satınalma operasyonları da artık büyümekte olan Türk satınalma ekibinin katkıları ile yönetilecek. Bu gelişme, otomobil ve aksesuar dünyasında çalışan Türk tedarikçilerimizin uluslararası pazarlara açılmasında önemli bir fırsat olacaktır." diyerek sözlerini noktaladı.