Maserati MC20, 2021 Yılının İlk Ödülünü Aldı

Maserati MC20, 2021 Yılının İlk Ödülünü Aldı

Maserati MC20, Paris’te düzenlenen Uluslararası Otomobil Festivali’nde ödül almayı başardı. Bu yıl 36. Kez düzenlenen festivalde, Maserati markasının yeni nesil süper spor

Maserati MC20, Paris’te düzenlenen Uluslararası otomobil Festivali’nde ödül almayı başardı. Bu yıl 36. Kez düzenlenen festivalde, Maserati markasının yeni nesil süper spor otomobili MC20 “2021 Yılının En Güzel Süper Spor Otomobili” unvanının sahibi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan Maserati Tasarım Başkanı Klaus Busse: “Maserati markasının tarihinde yeni bir sayfa açan Maserati MC20 modelini yaratan, bu eşsiz projeye yürekten bağlılık gösteren ekibin emeklerini takdir eden bu önemli ödülü almış olmaktan dolayı onur duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Maserati En Doğal Hali İle

Maserati için yeni bir dönemin kapılarını aralayan MC20, zarafet, sportif beceriler, özgün karakter ve safkan tasarım gibi kavramların mükemmel bir sentezini bizimle paylaşıyor. Torino’daki Centro Stile Maserati’de (Maserati Tasarım Merkezi) tasarlanan MC20, akıllara durgunluk veren performans ve ileri teknoloji çözümlerini bir araya getirirken, Maserati markasının süper spor otomobil segmentine dönüşünü de gözler önüne seriyor. Maserati ve Corse (yarış) kelimelerinden ilham alınarak oluşturulan ismi ile de Maserati’nin yarış dünyasına dönüşünü işaret ediyor.

Üzerinde Yarış İzleri Taşıyor

MC20, ileri seviyede konfor ve lüks gereksinimini karşılamak adına gerekli tüm niteliklere sahip oluşu ile ön plana çıkarken; markanın yarış DNA’sını taşıması ile de yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. Son derece zarif bir otomobil olan MC20, tüm Maserati modellerinin imzası niteliğinde olan, markaya ait ölümsüz tasarım anlayışını da kullanıcı ile paylaşıyor. Benzersiz el işçiliği kalitesi ile en ileri üretim süreçlerini aynı potada eriten MC20, kusursuz işçilik ile gelişmiş mühendislik arasında ideal bir denge yansıtıyor.

Maserati Innovation Lab (Maserati İnovasyon Laboratuvarı) tarafından geliştirilen ve Modena’da bulunan Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilen MC20, tamamen İtalya'da tasarlanıp üretilen safkan bir İtalyan spor otomobili olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu Özellikleri Dikkat Çekiyor

Maserati MC20 modelinin en ayırt edici özelliklerinden biri olarak kanat tipi kapıları dikkat çekiyor. Otomobilin kapıları, sadece estetik açıdan düşünülmüş çarpıcı bir ayrıntı olmakla kalmayıp aynı zamanda sürücü ve yolcuya araca binip-inerken önemli kolaylık sağlıyor. Maserati’nin yeni süper spor otomobili, aynı zamanda marka tarihinde dikey konumlanmış farlara sahip ilk model olmasıyla da tasarım anlayışında bir devrim yaratıyor. Geniş, ince, yatay konumlu arka aydınlatma grubunun benzersiz bir görünüm sergilediği MC20, arka aksın önünde konumlandırılan motoruyla da dış görünümüne uygun bir performans sergiliyor.

Ağırlık ve Güç Dengesi Dikkat Çekiyor

MC20, 630 hp gücündeki Maserati yapımı V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en iyi güç/ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri topluyor. MC20, uluslararası patentlerle korunan ve daha önce sadece Formula 1’de kullanılan teknolojiyi bir yol otomobiline aktaran “Nettuno” isimli motor sayesinde; 2,9 saniyede 0-100 km/s ve 8,8 saniyede 0-200 km/s hızlanmalarını tamamlarken, 325 km/s’nin üzerinde maksimum hıza ulaşabiliyor.

Advertisement Advertisement