Lamborghini Revuelto Electric‘in Render Görselini İnceliyoruz

Lamborghini Revuelto Electric‘in Render Görselini İnceliyoruz

​​​​​​​Lamborghini son günlerde elektrikli otomobillere geçiş sürecini hızlandırdı. İddialara göre Huracan ve Aventador’un yeni versiyonları hibrit olacak ve yeni tanıtımı yapılacak Urus’un da elektrik desteğine sahip olması bekleniyor.

Lamborghini son günlerde elektrikli otomobillere geçiş sürecini hızlandırdı. İddialara göre Huracan ve Aventador’un yeni versiyonları hibrit olacak ve yeni tanıtımı yapılacak Urus’un da elektrik desteğine sahip olması bekleniyor. Bu da tamamen içten yanmalı Lamborghini otomobiller için zamanın fazla kalmadığını bizlere gösteriyor.

Lamborghini CEO'su Stephan Winkelmann, Autocar ile yaptığı röportajda şirketin ilk tamamen elektrikli modelinin 2028 yılında tanıtılacağını ve 2+2 düzenine sahip olacağını açıklamıştı. Dergi, aracın Urus’tan küçük bir crossover ve 1972 yılından 1979 yılına kadar satılan son 2+2 gran tourer olan Urraco’nun halefi olacağını tahmin ettiklerini ifade etmişti.

Yeni crossover, Terzo Millennio konsepti ile Sián FKP 37’nin karışımı olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Biraz daha küçük yapısı sayesinde arka koltuklarda sınırlı bir diz mesafesi sunan araç, 2+2 düzenine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Her ne kadar bu aracın küçük olduğunu ifade etsek de 2030 yılı civarında tanıtılacak yeni Urus’un, tamamen elektrikli bir platform üzerinde yükselecek ve daha geniş bir hacim sunacağını söyleyelim. Böylece 2030 yıllarına geldiğimizde şirketin ürün gamında sadece elektrikli otomobiller yer alıyor olacak.

Advertisement Advertisement Advertisement