BMW iX3 Modelinin Ülkemizde Satışları Başladı

BMW iX3 Modelinin Ülkemizde Satışları Başladı

BMW Group ile birlikte Yeni BMW iX3’ün başlangıç fiyatı üzerinde yoğun çalışmalar yaptık. Spor Aktivite Aracı segmentinin tamamen elektrikli ilk örneklerinden olan BMW iX3’ü Türkiye’deki

BMW markasının “Seçim Gücü” ismini verdiği ve mevcut modellerinde benzinli, dizel ve tamamen elektrikli olmak üzere tüm motor seçeneklerini sunmayı amaç edindiği vizyonunun ilk ürünü olan BMW iX3 modeli ülkemizde satışa sunuluyor.

WLTP kriterlerine göre 459 kilometrelik menziliyle dikkat çeken BMW iX3 yüksek performans ve verimliliği bir arada karşımıza sunan beşinci nesil eDrive teknolojisi ile BMW markasının tamamen elektrikli mevcut modellerinden %30 daha fazla güç üretiyor. Geliştirmeler neticesinde 286 beygir maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreten elektrik motoru otomobili 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyede ulaşma kapasitesine sahip. BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile kavuşurken yalnızca 34 dakikada pillerini %80 seviyesinde şarj edebiliyor.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Tiftik Elektromobilite’ye Değindi

Elektromobiliteye olan yatırımlarını hız kesmeden devam ettireceklerini dile getiren Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik: “Borusan Otomotiv olarak BMW’nin sürdürülebilirlik vizyonuna paralel şekilde Türkiye’de de Elektromobilite dönüşümünün liderliğini yapmak istiyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi markalarımızın elektrikli modellerinin tamamını ülkemizde sunmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Sözlerine: "Karbon salımının düşürülmesiyle gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için üzerimize düşenin fazlasını gerçekleştirmek arzusundayız. Bu çerçevede BMW Group ile birlikte Yeni BMW iX3’ün başlangıç fiyatı üzerinde yoğun çalışmalar yaptık. Spor Aktivite Aracı segmentinin tamamen elektrikli ilk örneklerinden olan BMW iX3’ü Türkiye’deki yeni vergi düzenlemelerine rağmen pazara en uygun fiyatlarla ulaştırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde devam etti.

iX3 Modelinin Yanında i4 Modelinde de Yer Alacak

BMW’nin Çin’deki fabrikasında üretilen iX3, beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi sayesinde elektrikli motor, şarj ve yüksek voltajlı batarya teknolojilerinde yeni bir standart oluşturuyor. Performans, verimlilik ve menzil konusunda fark yaratan beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi, iX3’ün yanında BMW iX ve BMW i4 modellerinde de kullanılacak.

İnce yapıya sahip yeni nesil yüksek voltajlı bataryası sayesinde ağırlık merkezi, kardeşi  BMW X3’e kıyasla 7.5 santimetre daha alçak olan iX3, dinamik ve üstün bir yol tutuş sunuyor. Standart olan adaptif süspansiyon sayesinde değişken yol koşullarında bile güvenlik ve konfordan ödün vermeyen BMW iX3, ARB çekiş sistemi sayesinde yumuşak zeminlerde dahi iddialı bir çekiş sağlıyor.

Elektrikli Sürüş Keyfi Ön Plana Çıkıyor

Hem dış hem de iç tasarımında kullanılan mavi renkli detaylar, BMW iX3 modelinin elektrikli sürüş keyfine de vurgu yapıyor. Yüksek kaliteli malzemeler ve şık tasarlanmış yüzeyler premium bir iç ambiyans yaratırken, 40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde BMW X3 ile aynı ferahlıkta bir iç mekan sunuyor. BMW iX3’ün 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 1.560 litreye kadar çıkıyor.

Hans Zimmer ile birlikte geliştirilen BMW IconicSounds Electric donanımı, ilk kez BMW iX3’te görücüye çıkmıştı. Elektrikli araçlara daha fazla ‘‘ruh’’ katan BMW IconicSounds Electric, iX3 çalışırken ya da durduğunda etkileyici ses kompozisyonları oluşturabiliyor.

BMW iX3 zengin donanımlarıyla da iddialı. Adaptif LED Farlar, Otomatik Klima/3-Bölgeli, Isıtmalı Ön Koltuklar, Akustik Koruma, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, panoramik cam tavan, BMW Live Cockpit Professional, Sürüş Asistanı Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Park Asistanı Plus, Harman/Kardon Ses Sistemi ve BMW IconicSounds Electric gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Advertisement Advertisement Advertisement