Yeni nesil Giulia Sadece Elektrikli Olacak

Yeni nesil Giulia Sadece Elektrikli Olacak

Alfa Romeo Giulia ilgili kulislerde konuşulan sadece elektrikli model üzerine en nihayetinde resmi açıklama geldi! Alfa Romeo CEO'su Jean-Philippe Imparato, Stellantis'in Pomigliano fabrikasında, Automotive News Europe'a yaptığı açıklamasında, "Giulia'yı

Marka CEO'su Jean-Philippe Imparato açıklamalar yaptı.

Alfa Romeo Giulia ilgili kulislerde konuşulan sadece elektrikli model üzerine en nihayetinde resmi açıklama geldi! Alfa Romeo CEO'su Jean-Philippe Imparato, Stellantis'in Pomigliano fabrikasında, Automotive News Europe'a yaptığı açıklamasında, "Giulia'yı bırakmıyoruz. Gelecekte bir Giulia olacak ve sadece elektrikli model olarak gelecek" ifadelerini kullandı.

Daha önceden bildiğimiz gibi Alfa Romeo 2027 yılına kadar sadece EV'ye özel bir marka olmak istediğini paylaşmıştı. Yani anlayacağınız, kendisinin içten yanmalı motor ile veda etmesine sayılı günler kaldı. Bu arada geçtiğimiz günlerde karşımıza model görselleri çıkmıştı. Bu görseller Giulia'nın yolda olduğunu ve 2023'te piyasaya gelebileceğini bizlere göstermişti.

Yeni nesil Giulia modeli için benzinli ve dizel motorların fişi çekilmeden önce bir süre daha kendisini piyasada göreceğimizi belirtelim. Daha önce marka CEO'su Imparato, bir veya birkaç defalık olmak üzere spor otomobiller için planları olduğunu bizlerle paylaşmıştı. Bazılarının Duetto ve Tipo 33'ten ilham alacağını da duyurmuştu.

Stellantis'in yeni Tonale ile ilgili bir kez daha yılda 100.000'den fazla satış yapmasını planladığını da belirtelim. Şayet Alfa Romeo için işler yolunda giderse teslimatlar 2023 gibi erken bir tarihte yapılacak. 2021 yılı ile kıyasladığımız zaman hatırlatmak isteriz ki, toplam teslim edilen araç 52.000 civarı olarak karşımıza çıkıyor.

Advertisement Advertisement