SEAT Tarraco Türkiye’de

SEAT Tarraco Türkiye’de

SEAT’ın geleneklerine uygun olarak, İspanya’nın bir şehrinden; Tarragona’dan ismini alan, Martorell’deki (Barselona) tesislerinde tasarlanıp geliştirilen ve Wolfsburg’da (Almanya) üretilen en yeni aracı Tarraco, Türkiye’de satışa sunuldu.

Seat markasının SUV ailesinin en büyük üyesi Seat Tarraco Türkiye’de satışa sunuldu. Türkiye’de Xcellence ve FR donanım seviyeleri ve 1.5 TSI 150 hp DSG motor seçeneği ile satın alınabiliyor.

Seat markasının geleneklerine uygun bir şekilde, İspanya’nın bir şehri olan Tarragona’dan ismini alan, Martorell’deki(Barselona) dizayn edilenve Wolfsburg’da (Almanya) üretilen en yeni aracı Tarraco, Türkiye’de satışa sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seat markasının SUV sınıfının üçüncü ve en büyük üyesi olan Seat Tarraco, SEAT modellerinin yeni dizayn dilinin ürünü diyebiliriz. Ailenin zirvesinde yer alan model, teknolojiyi, dinamizmi ve işlevselliği zarif bir tasarımla birleştiriyor. 5 ve 7 koltuklu oturma düzeni yer alan Tarraco, sevenlerine daha fazla konfor alanı sunuyor.

Karakterine Uygun Tasarım

Volkswagen Grubu’nun MQB-A platformuna dayanan tasarım, Tarraco’nun karakterini de ortaya koyuyor: Heyecan ve işlevselliği birlikte sunan model, yedi koltuk seçeneğiyle kalabalık yolculuklar için de çözüm sunuyor.

Tarraco Türkiye’de şu an için sadece 1.5 litrelik TSI teknolojili benzinli motorla kullanıcılara sunuluyor. 150 hp güç ve 250 Nm tork üretebilen motor sadece 7 ileri otomatik DSG şanzıman seçeneği ile alınabiliyor. 0’dan 100 km/h hızlanmasını 9,5 saniyede tamamlayan Seat modeli maksimum 199 km/h hıza ulaşabiliyor. NEDC standartlarına göre karma yakıt tüketimi değeri ise 100 km’de 6,1 litre olarak bizlerle buluşuyor.

Tarraco Güvenlik Sistemleri İle Ön Plana Çıkıyor

Tarraco, Euro NCAP’in zorlu güvenlik testlerinden geçerek beş yıldızlı güvenlik derecesini aldı. Seat Tarraco testlerde yetişkin ve çocuk yolcuların güvenliği ile birlikte yaya güvenliğindeki üstün performansını ve becerisini de bir kez daha bizlere gösterdi Yeni Seat Tarraco, daha zorlu sürüş ortamlarında bile sürüşü daha konforlu ve güvenli bir ortam sunmak için tüm yeni nesil tüm sürüş destek sistemlerini bizlerle buluşturuyor. Yarı Otonom Seyahat Asistanı, Acil Durum Sürüş Asistanı, Kör Nokta Tespit Sistemi, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Araçtan Çıkış Uyarısı, Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) ve Çarpışma Öncesi Asistanı gibi sistemler opsiyonel olarak sunuluyor. Sürücü ve Yolcu Ön-Yan, Perde ve Sürücü Diz (toplamda 7) hava yastıkları, Şerit Takip Asistanı, Ön Bölge Asistanı (Front Assist) ve Acil Durum Asistanı (e-Call) gibi özellikleri ise standart olarak sunarak segmentindeki güvenlik standartlarını yükseltiyor.

Gelecek İçin Dizayn Edildi

Tarraco 4.735 mm uzunluğunda ve 1.674 mm yüksekliğinde bir araç olsa da zarif ve etkileyici bir görünüm sunuyor. otomobilin ön ızgarası Seat’ın yeni tasarım dili ile şekillendirilmiş. Çarpıcı Full LED mercekli ön farlar markanın imzasını yansıtırken, aynı zamanda kullanıcılarına daha net ve keskin bir görüş sağlıyor. Arkada ise dinamik LED sinyallere sahip imza niteliğindeki “Infinite LED” farları ise Tarraco'nun önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. Tüm donanımlarda hem dış hem de iç mekanda yüzde yüz LED teknolojisi kullanıyor. İşlevselliğin çok önemli olduğu arka kısımda düşük bir yükleme alanı sunan Tarraco pratik bir SUV'un tüm özelliklerini barındırıyor.

Araç Dijitalliğiyle Ön Plana Çıkıyor

Tarraco’nun iç mekanı üst düzey bir hissiyat yaşatıyor. Geniş ön konsol kabin içinde ferah bir iç mekan hissiyatı oluşturuyor. İç mekanın merkezinde ise sürücünün araçla ilgili tüm bilgilere ulaşmasını sağlayan 10.25“ Dijital Gösterge Paneli yer alıyor. Bilgi-eğlence sistemleri söz konusu olduğunda ise  8,25” ve 9,2” boyutlarında multimedya ekranları ile Full Link teknolojisi sunuluyor.

Kamuflaj Yeşil, Oryx Beyaz, Refleks Gümüş Gri, Atlantik Mavi, Merlot Kırmızı, Dolphin Gri, Derin Siyah ve Urano Gri olmak üzere 8 faklı renk seçeneğinde satın alınabiliyor.