Skoda Octavia Sportline, 2.0 TSI Motor İle Geldi

Skoda Octavia Sportline, 2.0 TSI Motor İle Geldi

Sportline donanım paketinin tasarım kanadında getirdiği en büyük değişiklik, aracın ızgarasında ve spoiler'ında görebildiğimiz siyah detaylar. Station wagon olarak da satın alınabilecek Octavia Sportline, 17'' büyüklüğe sahip jantları ile de dikkat çekiyo

Skoda, Sportline donanım paketini 2015 yılında ilk olarak amiral gemisi Superb ile tanıtmıştı. Ardından Skoda Karoq ve Kodiaq'ı da Sportline donanımına kavuşturan üretici, şimdi de gözlerini Skoda Octavia'ya çevirmiş durumda. Sedan modeli görsel anlamda RS versiyonuna bir hayli yaklaştıran Sportline paketi, performans anlamında da yenilikler sunuyor.

Sportline donanım paketinin tasarım kanadında getirdiği en büyük değişiklik, aracın ızgarasında ve spoiler'ında görebildiğimiz siyah detaylar. Station wagon olarak da satın alınabilecek Octavia Sportline, 17'' büyüklüğe sahip jantları ile de dikkat çekiyor. Fakat opsiyon listesinde 18 ve 19'' büyüklüğe sahip jantlar da sizleri bekliyor olacak.

Sportline Logosu Dikkat Çekiyor

Kabin içerisinde de siyah elemanlar ile karşımıza çıkan Skoda modeli, direksiyonu üzerindeki Sportline logosu ile kendisini belli ediyor. RS donanım paketinin hemen altına yerleşecek olan Sportline, dikiz aynasında bir USB-C girişi ile birlikte geliyor.

Skoda Octavia ailesinin geniş motor seçenekleri, Sportline ile birlikte iyice genişleyecek. Kullanıcılar benzinli, dizel, yarı hibrit ve PHEV türevler arasından seçeceği motorlarını, 6 ileri vitesli Manuel ya da 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman ile eşleştirebilecek.

Dikkat çeken en büyük değişim ise Skoda'nın 190 bg güç üretebilen 2.0 TSI motorunu bu donanım paketi ile Skoda Octavia ailesine ekleyecek oluşu. Daha önce kısa süreliğine satışa çıkan bu versiyon artık sorunsuz şekilde satın alınabilecek. 2.0 TSI motoru tercih eden kullanıcılar AWD sürüş ve DSG şanzıman kombinasyonu ile sınırlı kalacak.

Modern Skoda Octavia'nın, Laurin & Klement donanım paketine sahip olmayan tek Skoda modeli olduğunu belirtelim. Fakat iddialara göre Skoda'nın kurucu babalarını temsil eden bu paket yakın zamanda karşımıza çıkacak.

Advertisement Advertisement Advertisement