SEAT Leon'a Yeni Motor Seçeneği Eklendi!

SEAT Leon'a Yeni Motor Seçeneği Eklendi!

SEAT markasının ülkemizde en çok sattığı modellerden biri olan Leon, yeni donanım ve motor seçeneklerine kavuştu. Henüz Ocak ayında yeni nesil versiyonlarına

Seat markasının ülkemizde en çok sattığı modellerden biri olan Leon, yeni donanım ve motor seçeneklerine kavuştu. Henüz Ocak ayında yeni nesil versiyonlarına merhaba dediğimiz Leon ailesi, bu yeni seçenekler ile gamını daha da güçlendirdi.

Aileye katılacak yeni motor seçeneğine bakalım. 1.5 litrelik eTSI ünitesi, DSG desteği ile geliyor ve toplamda 150 bg güç üretme kapasitesine sahip. 48V yarı hibrit desteği sunan bu motor, hem tüketim hem de performans anlamında Leon modeline sınıf atlatacak. Ürün gamına eklenen yeni motor, aktif silindir teknolojisi (ACT) ile yakıt tüketimini azaltmak için gerektiğinde iki silindir ile birlikte çalışıyor.

2 Farklı Donanım Seçeneği Sunulacak

Kullanıcılara sunulan bu yeni motor seçeneği Xcellence ve FR donanım paketleri ile sevenlerinin karşısına çıkacak. Xcellence paketi aracın konforunu ön plana çıkartırken, FR paketinde Leon'un sportif tarafının göze sokulduğunu da vurgulayalım. Her iki donanım seçeneğinde de 17'' alaşım jantlar, LED arka far, üç bölgeli Otomatik Klima, 10.25 inç büyüklükte dijital gösterge paneli ve 10 inç büyüklükte bilgi eğlence sistemi standart olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Leon1.5 eTSI ACT 150 HP DSG modeli Xcellence donanım seviyesinde 375.000 TL'den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla Seat Yetkili Satıcılarında alıcısını bekliyor. FR donanım seviyesi ise Temmuz ayının son haftası Seat Yetkili Satıcılarında yerini alması bekleniyor.