Renault'nun Hidrojenli Modeli 19 Mayıs'ta Tanıtılacak

Renault'nun Hidrojenli Modeli 19 Mayıs'ta Tanıtılacak

Renault'nun sürdürülebilir gelecek hayalinin bir temsilcisi olacak hidrojenli konseptin tanıtım tarihi netleşti. Fransız üreticinin yeni modeli, içten yanmalı motorunda fosil yakıt yerine hidrojeni kullanacak. Merakla beklediğimiz çevreci model, 19 Mayıs

Renault'nun sürdürülebilir gelecek hayalinin bir temsilcisi olacak hidrojenli konseptin tanıtım tarihi netleşti. Fransız üreticinin yeni modeli, içten yanmalı motorunda fosil yakıt yerine hidrojeni kullanacak. Merakla beklediğimiz çevreci model, 19 Mayıs tarihinde ChangeNOW 2022 fuarında görücüye çıkacak.

Bu modelin ismi ilk kez Şubat ayında markanın finansal verilerinin ve gelecek planlarının açıklandığı toplantıda karşımıza çıkmıştı. Aracın ön kısmında ışık tasarımını görebildiğimiz bir teaser yayınlayan Renault, şimdi yepyeni bir teaser ile karşımıza çıkıyor.

Bu tanıtım tarihi açıklaması ile gelen teaser içerisinde sadece aracın ışıklandırılmış Renault logosuna ev sahipliği yapan camlarını görebiliyoruz. Fransız üretici hala modelin detaylarını gizlemekte ısrarcı fakat tanıtım tarihine kadar yeni teaser'lar göreceğimize eminiz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu konsepti, Toyota Mirai gibi hidrojen yakıt hücreli modeller ile karıştırmamak gerek. Renault'nun yeni teknolojisi, içten yanmalı motorların hidrojeni yakıt olarak kullanmasına yardımcı olacak. Bu sayede gelecekte içten yanmalı motorlara veda etmemize gerek olmayabilir.

Renault'nun yeni teknolojisinin otomotiv endüstrisine olan etkilerini yaklaşık bir ay sonra görebileceğiz. Dünyanın en büyük çevreci etkinliklerinden biri olan ChangeNOW, Grand Palais Ephémère ve Eiffell Kulesi'nde düzenleniyor. Etkinlik 19-21 Mayıs tarihlerinde kapılarını açacak.