Jaguar Yeni Konsepti İle Karşımıza Çıktı

Jaguar Yeni Konsepti İle Karşımıza Çıktı

Jaguar Vision GT ailesinin Vision GT Coupé ve Vision GT SV modellerinden sonraki son üyesi Jaguar Vision GT Roadster, tek koltuklu tasarımı ve tamamen elektrikli motoru ile Gran Turismo için özel olarak geliştirildi.

Jaguar, Gran Turismo 7 için özel tasarladığı Jaguar Vision Gran Turismo Roadster’i tanıttı.

Jaguar Vision GT ailesinin Vision GT Coupe ve Vision GT SV modellerinden sonraki son üyesi Jaguar Vision GT roadster, tek koltuklu tasarımı ve tamamen elektrikli motoru ile Gran Turismo için özel olarak geliştirildi.

Sürücüyü ön kısımdan gelen rüzgârlardan koruması için tasarlanan küçük cam ve kokpitin hemen arkasında konumlanan ince köpek balığı yüzgeci, Jaguar’ın efsanevi yarış otomobili D-TYPE modeline benziyor.

Fütüristik tasarımı ile ön plana çıkan Jaguar Vision Gran Turismo Roadster'in kalbinde ise markanın Formula E takımı Jaguar TCS Racing'in geliştirdiği 1020 beygir güç üreten elektrik motoru yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gücünü dört tekerleğe birden aktarabilen bu otomobil, 0'dan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında ulaşırken maksimum 320 km/s hıza erişebiliyor. Jaguar Vision Gran Turismo Roadster, Gran Turismo'nun en güncel sürümü olan GT 7'de Mart 2022 itibarı ile model seçenekleri arasında yerini alıyor.