Renault Elektrikli Gamını Güçlendiriyor

Renault Elektrikli Gamını Güçlendiriyor

Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe'den oluşan elektrikli binek otomobil gamını güçlendiriyor.

Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe'den oluşan elektrikli binek otomobil gamını güçlendiriyor.

Renault markası tarafından yapılan açıklamaya göre, Renault eWays etkinliklerinde gösterilen Megane eVsion, Renault'nun C segmentinde elektrikli araçlara yönelik ilk adımının habercisi olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

konseptten Megane E-Tech Electric modeline dönüşen otomobil ile Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe'den oluşan elektrikli binek otomobil gamına yeni modeller ekliyor.

Araçların 30 Tanesi Yola Çıkıyor

CMF-EV platformunda üretilen yeni Megane E-Tech Electric, 160kw (217bg) elektrikli motora ve WLTP verilerine göre 450 kilometreye kadar sürüş menzili sağlıyor. 60 kwh batarya grubuna sahip. "MeganE (telaffuzu 'megan e')" olarak da isimlendirilen otomobil, nihai silüeti ile tanıtılırken, Renault mühendisleri, bu yaz yollarda 30 adet üretim öncesi otomobil kullanmayı amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Douai fabrikasında üretilen tüm üretim öncesi otomobillerde özel bir Renault Design deseni yer alacak. Bu tasarım, yeni ve ikonik Renault logosunun çizgilerinden oluşuyor.

Advertisement