Opel, Elektrikli Mokka ve Corsa Modellerini Türkiye’ye Getiriyor

Opel, Elektrikli Mokka ve Corsa Modellerini Türkiye’ye Getiriyor

​​​​​​​Opel Türkiye Genel Müdürü Murat Girgin, elektrikli Mokka ve Corsa modellerinin bu yıl içinde Türkiye'ye geleceğini söyledi. 11 ay önce resmi olarak tanıtılan makyajlı Opel Grandland, yakın bir zaman önce ülkemizde satışa çıkmıştı.

OpelTürkiye Genel Müdürü Murat Girgin, elektrikli Mokka ve Corsa modellerinin bu yıl içinde Türkiye'ye geleceğini söyledi. 11 ay önce resmi olarak tanıtılan makyajlı Opel Grandland, yakın bir zaman önce ülkemizde satışa çıkmıştı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Murat Girgin, “Elektrikli araçlarda Opel olarak iddialıyız. Hem Stellantis Grubu içerisinde hem de sektörde bu konuda öncü marka olmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sene içerisinde Mokka ve Corsa modellerinin elektrikli versiyonlarının Türkiye de satışa çıkacağını açıkladı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Murat Girgin, “2022’de öncelikli hedefimiz bayilerimizi elektrikli araç eğitimlerimizle bu geçişe alıştırmak. Hazırlıklarımızı tamamlamak, elektrikli araçlara yumuşak bir geçiş sağlamak ve gelecek senenin altyapısını hazırlamak. Dördüncü çeyrek bu açıdan emin adımlarla ilerleyeceğimiz bir dönem olacak. Dördüncü çeyrekte çok mütevazı şekilde elektrikli araç satışına başlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Yeni gelecek olan elektrikli Opel modellerinin, fiyatlarına yönelik de ilk açıklamalar yapıldı. Henüz erken olduğu için net fiyat vermekten kaçınan yöneticiler, fiyat konusunda ipucu verdiler.

Genel Müdür Murat Girgin, “Hem Corsa’da hem Mokka’da iddialı olacağız fiyatlandırmada. Fakat biz marka olarak ürün yelpazesi çok geniş bir markayız. Burada fiyatlandırma stratejisi çok önem kazanıyor. Yani alttaki modeli fiyat açısından çok çekici hale getirmemelisin, üstteki modelden çalmamalısın. Şu an için aynı modelin konvansiyonel ve elektriklisi arasında farkı söyleyemem, orada değişkenler farklı. Fakat bizim ürün yelpazemizde bir üst modelin en alt paketiyle bir alttaki modelin elektriklisinin yaklaşık aynı fiyatta olacağını söyleyebilirim.” İfadelerini kullanarak fiyat konusunda ipucu verdi.

Advertisement Advertisement Advertisement