2021 Mercedes Citan 25 Ağustos'ta Geliyor

2021 Mercedes Citan 25 Ağustos'ta Geliyor

Mercedes mühendisleri 25 Ağustosta Citan modelini tanıtacak. Modelin iki farklı versiyonu olacak. Bir tanesi elektrikli, bir tanesi de hibrit model olacak.

Mercedes-Benz, ağustos ayı içerisinde yeni nesil Citan modelini sevenleri ile paylaşacak. Stuttgart merkezli otomotiv devi, hafif ticari modeline dair yeni bir teaser görseli yayınlayarak Citan'ın lansman tarihinin 25 ağustos olduğunu paylaştı.

Gölgeli bir teaser görseli bize beklentilerimizi gösteriyor aslında. Alman marka, daha önce de belirttiği gibi Citan'ı iki farklı versiyon ile sevenlerine sunacak. Biri içten yanmalı motora sahip Citan, diğer ise sıfır emisyonlu yani tamamen elektrikli Citan. Kompakt boyutlar ve geniş depolama hacmi sözü veren Mercedes PSA'nın ciddi atılım yaptığı segmentte kendisine sağlam bir yer edinecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Citan'ı şehir içi taşımacılık için dizayn eden Mercedes-Benz, kompakt boyutları her iki tarafta da geniş açılan kayar kapılar ile destekleyecek. Yükleme eşiği düşürülen Citan, bu sayede ciddi kolaylık sağlayacak. Citan'ın binek versiyonu Citan Tourer ise "yüksek kullanışlılık ve esneklik" sunacak.

Ticari Odaklı Bir Araç Olacak

Renault'un yeni Kangoo ve Express modellerinde yaptığı gibi Mercedes-Benz de Citan ailesini iki farklı isimle satacak. Giriş seviyesinde konumlanacak ve ticari kullanım odaklı olacak Citan'ın üstünde, lüks arayan müşterilere cevap verecek olan ve "ailelerin yaşam tarzına uygun" T-Serisi yer alacak. Bu durumu Vito ve V-Serisi'nde de görüyoruz.

Yeni nesil Citan'ın elektrikli kardeşi eCitan ile birlikte lanse edilmesi bekleniyor. Alman üretici, projede ortak çalıştığı Fransız markanın yaptığı gibi T-Serisi'ni de Citan ile birlikte tanıtabilir. Mercedes'in yeni LCV model ailesinin örtüleri 25 Ağustos'ta kaldırılacak.

Advertisement