Yerli Otomobil TOGG, Almanya'nın Gündeminde

Yerli Otomobil TOGG, Almanya'nın Gündeminde

Ülkemizin milli gururu yerli otomobili TOGG, Alman devlet televizyonu ZDF'ye konu oldu. Yayınlanan içerikte, Türkiye'nin TOGG ile oldukça iddialı bir konumda olduğu belirtildi.

Ülkemizin milli gururu yerli otomobili TOGG, Alman devlet televizyonu ZDF'ye konu oldu. Yayınlanan içerikte, Türkiye'nin TOGG ile oldukça iddialı bir konumda olduğu belirtildi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil, sahip olduğu üstün özellikler ile yakın zamanda satışa çıkacak.

Bir otomobilden çok daha fazlasını sunan akıllı teknolojiler ile donatılan yerli otomobil, Bursa'nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada üretilecek ve yollara çıkacak.

Almanya’nın Gündeminde Bulunuyor

Alman devlet televizyonu ZDF'nin resmi internet sitesinde, Jörg Hendrik Brase tarafından yerli otomobil TOGG ile ilgili bir yazı yayınlandı.

Türkiye'nin iddialı bir hedef peşinde olduğunun vurgulandığı yazıda TOGG'un gelecek yılın sonundan itibaren montaj hattından ineceği de hatırlatıldı. "TOGG, bir devrim vaat etmiyor, kurulu rekabetin pazar paylarına yönelik iyi planlanmış bir çalışma yapıyor. Türkiye bunun için çok uygun bir yer. Ülkenin 1960'lardan beri otomobil üretim tecrübesi var."

"Türkiye, Otomotiv İhracat Merkezi"

Türkiye bir otomotiv ihracat merkezi olarak dikkat çekiyor. Üretimin yaklaşık yüzde 80'i yurt dışına teslim edilse de pek çok iyi eğitimli uzmana sahipler ve artık bu konumsal avantajlarını kendi amaçları için kullanmak istiyorlar." İfadeleri kullanıldı.

Uluslararası Pazarı Fethetmek Gibi Bir Planları Var

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın Alman gazetecilerle bir araya geldiğinde, "Sadece araba yapmıyoruz. Akıllı bir cihaz yapıyoruz." sözünü hatırlatan ZDF,  Türkiye'nin ulusal ve uluslararası pazarı fethetmek istediğini ifade etti.

ZDF'de kaleme alınan yazında Türkiye'nin, otomobil sektöründe Alman bilgi birikimini de kullandığı ifade edildi.

27 yıl boyunca Alman otomotiv tedarikçisi Bosch için çalışan Gürcan Karakaş'ın TOGG'a geçtiği hatırlatılarak, Karakaş'ın hayalini Türkiye'de gerçekleştirmek istediği belirtildi.

Ayrıca, baş tasarımcı olarak Mercedes ve Volkswagen için modeller tasarlayan Türk kökenli Alman Murat Günak'ın da TOGG'da işe başladığı hatırlatıldı.

"Türkiye, 100. Yılda Gücünü Göstermek İstiyor"

Yayınlanan haberde, iki yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünün kutlanacağı hatırlatıldı ve "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 100. yılında gücünü herkese göstermek istiyor. Türkiye'de geliştirilen elektrikli otomobil de buna bir örnek." denildi.

Advertisement Advertisement Advertisement