Yeni Ford E-Tourneo Custom Tanıtımı Gerçekleştirildi

Yeni Ford E-Tourneo Custom Tanıtımı Gerçekleştirildi

​​​​​​​Ford, Türkiye'de üretimi yapılacak olan yeni E-Tourneo Custom ticari aracının tanıtımını gerçekleştirdi. Araç, pek çok yenilikçi özellik ile karşımıza çıkıyor.

Ford, Türkiye'de üretimi yapılacak olan yeni E-Tourneo Custom ticari aracının tanıtımını gerçekleştirdi. Araç, pek çok yenilikçi özellik ile karşımıza çıkıyor.

Türkiye’de tam elektrikli Ford E-Transit’in üretimine başlayan Ford Otosan, bugün yepyeni bir modelle daha karşımıza çıktı. Ford Otosan’ın Kocaeli tesislerinde üretimi yapılacak olan yeni E-Tourneo Custom modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Ford E-Tourneo Custom, F-150 Lightning pick-up modelinde de yeralan 74 kWh kapasiteli bataryaya ev sahipliği yapacak. 160 kW elektrik motora yer verilen araç, toplam 370 kilometre menzile ulaşabiliyor.  Ayrıca araç, 2.000 kilogram maksimum çekme kapasitesine sahip. Araç, 41 dakikada yüzde 15’ten yüzde 80’e şarj seviyesine geliyor.

Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gövdeleriyle satışa çıkarılacak olan araçta, otomatik elektrikli kayar kapılar, B&O ses sistemi, eğimi ayarlanabilir direksiyon, dijital kart anahtar ve panaromik cam tavan gibi özelliklere yer veriliyor.

Aracın dış kısmına baktığımızda bizi elektrikli araçlarda görmeye alışık olduğumuz iki boyutlu ızgara karşılıyor. Ön kısımda boydan boya uzanan LED ışıklar, arka kısımda ise modern görünüme sahip LED lambalar bulunuyor.

Aracın iç tasarımına baktığımızda bambaşka bir direksiyon karşımıza çıkıyor. Ancak bu direksiyon, yalnızca tasarımıyla değil, işleviyle de farklılık barındırıyor. Direksiyon, eğimi ayarlanarak dikey pozisyona getirilebiliyor ve üzerine bir parça konulmasıyla bir standa dönüşebilen biri yapıya sahip.

Ford E-Tourneo Custom’un, üretimi Türkiye’de olsa da henüz ülkemizde satışa sunulmayacak. Ford Pro bünyesinde olacak olan model, 2024 yılında Avrupa pazarına satışa sunulacak.