Türkiye’nin Otomobili TOGG En İyi İşverenler Listesinde

Türkiye’nin Otomobili TOGG En İyi İşverenler Listesinde

TOGG, kurum kültürü konusunda küresel otoritelerden olan Great Place to Work Enstitüsü'nün önderliğindeki programda sertifika almaya ve "En İyi İşverenler Listesi"’nde yer almaya hak kazandı.

Yerli Otomobil TOGG, kurum kültürü konusunda küresel otoritelerden olan Great Place to Work Enstitüsü'nün önderliğindeki programda sertifika almaya ve "En İyi İşverenler Listesi"’nde yer almaya hak kazandı.

TOGG yetkilileri tarafından yapılan açıklamasına göre, klasik dikey hiyerarşik yapı ve ünvanların yerine çevik ekipler oluşturan Türkiye’nin Otomobili TOGG, güven ve insan odaklı bir kurum kültürü oluşturduğunu uluslararası bir sertifikayla da tescillemiş oldu. 5 ayrı kıtada, 60'tan fazla ülkede kurum kültürünü destekleyen Great Place to Work Enstitüsü'nün önderliğindeki programda; takım ruhu, saygı, güvenilirlik, gurur ve hakkaniyet başlıkları üzerinden çalışanların kurum kültürü ile ilgili deneyimlerini ölçen çalışmayı başarıyla bitiren TOGG, sertifika almaya ve En İyi İşverenler Listesi’ne girmeye hak kazandı.

Yerli Otomobil TOGG Çevikliğe Engel Olabilecek Uygulamalara Yer Veriyor

Açıklamada görüşlerine belirten TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, yeni bir organizasyon olmalarına rağmen, aidiyet ve güven duygusunun şirket kültürünün önemli bir parçası haline geldiğini görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

CEO Karakaş görüşlerinde;

"Great Place to Work araştırmasına stratejik hedeflerimiz dahilinde global bir platformda güçlü ve gelişime açık alanlarımızı kıyaslamalı olarak görmek amacıyla katıldık ama sonuç bundan fazlası oldu. Genç bir şirket olarak araştırmaya katıldığımız ilk yılda bu başarıya ulaşmamız kurum kültürü inşasında doğru yolda olduğumuzu göstermesi açısından da önemli." dedi.

Yerli Araba TOGG'da alışılmadık bir şekilde örgütlendiklerini belirten Gürcan Karakaş, şu değerlendirmelere yer verdi;

"Farkımız, çalışanlarımızın uzmanlığına duyduğumuz güvenden kaynaklanıyor. Merkezi olmayan, otonom çalışabilen, mutabakat kültürüne dayalı kararlar alabilen ve kendi kendini organize eden çevik ekipler oluşturuyoruz. Bizim için kararların şekillenmesinde hiyerarşiden çok argümanların gücü önem taşıyor. Çevikliğe engel olabilecek uygulamalara yer vermiyoruz. Bu yüzden klasik hiyerarşik yapı ve unvanlar kullanmıyoruz. Aynı şekilde yetenekleri de belirli görev tanımlarıyla sınırlandırmıyoruz.

Herkes, en güçlü olduğu yetkinlik ve çalışma alanlarının yanı sıra bilgisi dahilindeki konularla ilgili çalışma, kendini geliştirme ve resmin bütününü görme fırsatına sahip. Kurduğumuz bu yapının çalışanlarımız tarafından memnuniyetle karşılandığını Great Place to Work Enstitüsü'nden gelen sonuçlarla tescillemiş olduk. Her zaman daha iyiyi hedefleyerek yolumuza devam edeceğiz." ifadelerinde bulundu.

Advertisement Advertisement