TOGG’u Yollarda Göreceğimiz Tarihle İlgili Açıklama Geldi

TOGG’u Yollarda Göreceğimiz Tarihle İlgili Açıklama Geldi

​​​​​​​Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG’un fabrikasının açılışının 29 Ekim tarihinde gerçekleştirileceğini belirtti. 2023 yılının mart ayında ise yerli otomobil TOGG’u yollarda göreceğimizi belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG’un fabrikasının açılışının 29 Ekim tarihinde gerçekleştirileceğini belirtti. 2023 yılının mart ayında ise yerli otomobil TOGG’u yollarda göreceğimizi belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yozgat’ta Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılışına katılarak buranın açılışını gerçekleştirdi.

Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli ve milli otomobil TOGG ile ilgili açıklamalarda bulundu; “Türk insanının büyük bir hayali vardı. 110 yıllık, 120 yıllık, kendi otomobilini yapmak. 60 sene önce yarı yolda kaldık. O sebepten bu sebepten ama Allah nasip ederse inşallah bu sene 29 Ekim'de Türkiye'nin bütün özlük hakları bizim olan TOGG'un fabrikasının açılışını gerçekleştireceğiz. Yüzde 100 elektrikli bütün hakları bizim olan Türkiye'nin olan otomobili dünya piyasasına da sunmuş olacağız. İnşallah 2023 yılının mart ayında hep beraber binmeye başlayacağız. Yozgat'ın yollarında da TOGG'u göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Advertisement Advertisement Advertisement