Tesla'dan Devrim Gibi Yenilik Yaptı

Tesla'dan Devrim Gibi Yenilik Yaptı

Otomotiv endüstrisinde devrim sayılabilecek bir yenilikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.Fransızların ekonomi yayını Capital'de yer alan habere göre, Tesla'nın Model 2 adlı modelinde direksiyon ve pedal olmayabilir. Aracın 400 kilometrelik bir özerk menzi

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, otomotiv endüstrisinde devrim sayılabilecek bir yenilikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Fransızların ekonomi yayını Capital'de yer alan habere göre, Tesla'nın Model 2 adlı modelinde direksiyon ve pedal olmayabilir. Aracın 400 kilometrelik bir özerk menzili olacağı da belirtiliyor.

Geçtiğimiz sene Tesla Battery Day sırasında, 25 bin dolara satılacak tamamen otonom bir elektrikli otomobilin yakında sevneleri ile buluşacağını bizimle paylaşmıştı. Ancak bu fiyat etiketi yüzde elli düşürülmüş maliyetle üretilen Tesla aküleri sayesinde bizlerle buluşacaktı.

Model 2 İsmi İle Anılan Araç Çin'de Üretilecek

'Model 2' olarak anılan araç, tüm dünyaya ihraç edilmeden önce Çin'in Şanghay kentindeki Gigafactory tesisinde üretilecek. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir firma içi toplantıda Elon Musk, gelecek için tasarladığı bu araca ilişkin birtakım detaylar paylaştı.

Bu toplantıda ismi geçen kişiler Elon Musk'ın sözü edilen 25 bin dolarlık yeni elektrikli aracının üretimine başlanması için 2023 yılını gösterdi.Musk'ın toplantıda "Satacağımız araçlarda hâlâ bir direksiyon ve pedal bulunsun ister miyiz?" sorusu, Model 2'de bunların bulunmayacağı anlamına mı geliyordu? Bekleyip göreceğiz.

Advertisement Advertisement