Renault 5'in Alpine Versiyonu 218 bg Güç Sunacak

Renault 5'in Alpine Versiyonu 218 bg Güç Sunacak

Renault markasının yeniden canlandırdığı spor otomobil markası Alpine, son dönemde oldukça hareketli günler geçiriyor. Firma geçtiğimiz günlerde 3 adet yeni modeli için teaser görüntüleri paylaşmış ve bunların tümünün elektrikli modeller olacağını da kull

Renault markasının yeniden canlandırdığı spor otomobil markası Alpine, son dönemde oldukça hareketli günler geçiriyor. Firma geçtiğimiz günlerde 3 adet yeni modeli için teaser görüntüleri paylaşmış ve bunların tümünün elektrikli modeller olacağını da kullanıcıları ile paylaşmıştı.

Bir İngiliz otomobil medyasının yeni haberine göre de Renault 5 Alpine modeli, 218 beygir güç ile karşımıza çıkacak. Ayrıca Renault 5 Alpine ismi size garip geldiyse, Alpine'ın artık Renault'un RS departmanı niteliğinde de görev yapacağını belirtelim. Yani bu araç, geliştirilmekte olan elektrikli Renault 5 adlı hatchback modelin performans odaklı versiyonu olacak.

Standart Versiyon 136 BG Güce Sahip Olacak

Renault 5'in standart versiyonunun 136 beygir civarında bir elektrik gücüne sahip olması beklenirken belirtilenlere bakılırsa bu araçların elektrik motorları, yeni elektrikli Megane Crossover'ı ile hemen hemen aynı elektrikli motorlara sahip olacak.

R5 Alpine olarak isimlendirilen performanslı elektrikli hatchback'in piyasaya çıkışının 2024 yılını bulacağı da Alpine'dan ilerleyen zamanlarda performanslı bir SUV ile yeni nesil elektrikli A110 gibi modelleri de göreceğiz. Alpine A110 ise hatırlayacağınız üzere firmanın şu anki tek modeli ve porsche 718 Cayman rakibi şeklinde. Ayrıca Porsche de elektrikli Cayman üzerinde çalıştığı için, iki modelin rekabeti elektrikli olarak da devam edecek gibi görünüyor.

Advertisement Advertisement Advertisement