Makyajlı Polo Golf Modeline Oldukça Benziyor

Makyajlı Polo Golf Modeline Oldukça Benziyor

Volkswagen şimdilik Polo yelpazesinin tepesine yerleşecek GTI modeline dair herhangi bir açıklama yapmadı. Bir süredir üretimine ara verilen hot hatch, yaz aylarında lanse edilecek.

Volkswagen, makyajlı Polo'yu normalde yarın kullanıcılar ile paylaşaktı anak aracın fotoğrafları planlanandan erken şekilde internete sızdı. Wolfsburg merkezli markanın güncellenen B segmenti Hatchback modeli ufak ama yerinde değişimler yaşamış.

Farları arasında bir LED şeride kavuşan 2021 Polo bu sayede hem Golf 8'e hem de markanın diğer makyajlı modellerine benzemiş. Üst paketlerde matrix LED farlar opsiyonu ile alınabilen makyajlı Polo'nun arka bölümünü de C segmenti temsilcisi Golf'e yaklaştırmak adına stop lambalarıbagaj kapağına doğru uzatmış.

2020 model yılından beridir olduğu gibi model ismini bagaj kapağının merkezinde, Volkswagen logosunun altında taşıyan Polo bu sayede güncel Skoda ve Seat modellerine de benzemiş. Mavi renkli aracın mensup olduğu R-Line paketinde dört egzoz çıkışını taklit eden difüzör eki süslemesiyle donatılan makyajlı Polo standart olarak 16 inç jantlarla geliyor ancak daha düşük modellerde 15 inç alaşım jantlar sunulacak.

Araın Multimedya Sistemi Dikkat Çekiyor

Kabine baktığımızda ise boyutu 9,2 inçe ulaşan multimedya sistemi bizi karşılıyor. Dikkat çeken bir diğer detay ise makyajlı Tiguan ile Arteon'dan tanıdığımız klima kontrol düğmeleri oldu. Makyaj sonrasında dijital gösterge panelini standart donanıma ekleyen Polo'da giriş paketlerinde bu elemanın boyutu 8.0" iken daha donanımlı versiyonlarda bu ölçü 10,25 inçe yükseliyor.

Motor yelpazesine baktığımızda ise en alt basamakta 1.0 MPI üniteyi görüyoruz. 80 bg güç, 93 Nm tork üreten motor 5 ileri manuel şanzımanla eşlenmiş. Diğer güç ünitesi seçenekleri ise yukarıda videosunu gördüğümüz versiyonda da görev yapan 1.0 TSI motorun 95 ya da 110 bg'lik türevlerinden oluşuyor. 95 bg'lik model hem 5 ileri manuel hem de 7 ileri DSG ile gelirken 110 bg'lik TSI'da tek seçenek çift kavramalı yarı otomatik şanzıman olmuş.

Dizele Alternatif Olarak Sunulacak

TDI dizel motorlardan vazgeçen makyajlı Volkswagen Polo 90 bg güç, 160 Nm tork sunan 1.0 TGI motorla da alınabilecek. Sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ile çalışan motor verimlilik ve tüketim anlamında dizele alternatif olarak sunuluyor.

Volkswagen şimdilik Polo yelpazesinin tepesine yerleşecek GTI modeline dair herhangi bir açıklama yapmadı. Bir süredir üretimine ara verilen hot hatchback, yaz aylarında lanse edilecek.

Donanım paketlerinde ise Trendline, Comfortline ve Highline üçlüsü makyaj sonrasında yerini Polo, Life ve R-Line'a bırakacak. Türkiye'de ise muhtemelen Impression, Life, Style ve R-Line dörtlüsünün tamamını ya da bir bölümünü göreceğiz.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement