Kanada 2035’de Tamamen Elektriklenmeyi Hedefliyor

Kanada 2035’de Tamamen Elektriklenmeyi Hedefliyor

Kanada trafiğine yeni çıkacak otomobiller ile hafif ticari araçların 2035 yılından itibaren elektrikli olacağı açıklandı. Kanada Federal Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, düzenlediği basın toplantısında, 2035 yılı itibarıyla ülkede tüm yeni binek otomobille

Kanada hükümeti tüm binek araçların sıfır emisyonlu olması için koyduğu 2040 yılı hedefini 5 yıl erkene çekti. Karara göre, 2035 yılından itibaren trafiğe çıkacak yeni otomobiller elektrikli olacak.

Kanada trafiğine yeni çıkacak otomobiller ile hafif ticari araçların 2035 yılından itibaren elektrikli olacağı açıklandı. Kanada Federal Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, düzenlediği basın toplantısında, 2035 yılı itibarıyla ülkede tüm yeni binek otomobiller ve hafif ticari araçların sıfır emisyonlu olacağını duyurdu.

Sıfır Emisyon İçin 2035 Tarih Verildi

Daha önce tüm binek araçların sıfır emisyonlu olması için 2040 yılı hedefini açıklayan hükümet, bunu, kapsamına hafif ticari araçları da dâhil ederek 2035 yılına çekti.

Federal Çevre Bakanı Jonathan Wilkinson da hedeflerine ulaşmak için yakıt verimliliği konusunda ABD ile birlikte çalışacaklarını ve yeni düzenleyici önlemler konusunda taraflara danışacaklarını da belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kanada’da sıfır emisyonlu araç alanlara, federal indirim programı ile değişen oranlarda geri ödeme imkânı da sunulacak.

Advertisement Advertisement Advertisement