Jeep'in Küçük SUV Modeli Elektrikli Olacak

Jeep'in Küçük SUV Modeli Elektrikli Olacak

Allen A segmenti SUV modelinin tasarımı hakkında herhangi bir detay paylaşmasa da beklenti, yukarıdaki tasarım çalışmasında görüldüğü gibi klasik Jeep çizgilerini işaret ediyor. Markanın tasarım şefi de "Her yeni projede ilk Jeep modelini temel alarak ile

A segmentinin önemli araçlarından olacak bu yeni model birbirinden farklı güç ünitesi seçenekleri ile karşımıza çıkacak. Jeep, yelpazede Renegade modelinin altına yerleşecek bir A segmenti SUV planlıyor ve Auto Express'in edindiği bilgilere göre bu araç %100 elektrikli olacak.Amerikan markanın 80'inci yaş gününü kutladığı etkinlikte Jeep'in patronu Christian Meunier, 2025 yılına kadar her segmentte sıfır emisyonlu bir Jeep modelinin yer alacağını söylemişti.Son zamanlarda "4xe" takısını taşıyan plug-in hibrit modeller ile elektriklenme sürecine hız veren Jeep'in tasarım şefi Mark Allen ise markanın niyetini "Olası her segmentte EV bulundurmayı değerlendiriyoruz." ifadeleri ile destekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Auto Express, Allen'a Jeep yelpazesinin Wagoneer'dan daha büyük ve Renegade modelinden daha küçük otomobiller ile genişleyip genişlemeyeceği sorusunu sorduğunda şu cevabı almış:

"Kesinlikle. Renegade bildiğiniz gibi B segmenti, yani daha da küçük bir otomobil mümkün ancak Wagoneer zaten canavar gibi bir makine, daha büyük bir model pek makul durmuyor."Allen, Jeep'in sadece A segmenti SUV ile sınırlı kalmadığını ve büyümenin her alanda gerçekleştiğini de vurguluyor: "Bundan birkaç yıl önce sadece 3 ana modelimiz vardı ve şu anda bulunduğumuz yer artık çok daha ileri bir seviye olarak gösterilebilir. Pazar talebine göre büyümeye devam ediyoruz."

Klasik Jeep Çizgilerini İşaret Ediyor

Allen A segmenti SUV modelinin tasarımı hakkında herhangi bir detay paylaşmasa da beklenti, yukarıdaki tasarım çalışmasında görüldüğü gibi klasik Jeep çizgilerini işaret ediyor. Markanın tasarım şefi de "Her yeni projede ilk Jeep modelini temel alarak ilerlemeye başlarız." sözleri ile bu tezimizi destekliyor.

2022 yılında tanıtılacak yeni CMP platformdan yükselecek olan küçük kompakt Jeep modeli, Muenier'in sözlerine bakılırsa 2025'te elektrikli versiyona da kavuşacak. Her ne kadar hem elektrikli hem içten yanmalı güç üniteleri desteklense de hâlihazırda kullanılan CMP platformunun yeni türevi de dört çeker opsiyonuna temel olmayacaktır - ki bu, Jeep için önemli bir tay olarak karşımıza çıkıyor.

Advertisement Advertisement Advertisement