Honda ve GM'den "Bütçeye Uygun" Elektrikli Otomobil Adımı Geldi

Honda ve GM'den "Bütçeye Uygun" Elektrikli Otomobil Adımı Geldi

Japon Honda Motor ve Amerikan General Motors (GM) mevcut iş birliklerini "ekonomik EV" sahasına taşıyacak. İki şirket "bütçeye uygun" elektrikli otomobil üretecek. Fiyatı 30 bin doların altında olacak ve araçlar 2027'den itibaren satışa sunulacak.

Japon Honda Motor ve Amerikan General Motors (GM) mevcut iş birliklerini "ekonomik EV" sahasına taşıyacak. İki şirket "bütçeye uygun" elektrikli otomobil üretecek. Fiyatı 30 bin doların altında olacak ve araçlar 2027'den itibaren satışa sunulacak.

Honda ve GM "bütçeye uygun" elektrikli otomobil üretecek. Honda Motor ile General Motors (GM) böylelikle bütçeye uygun elektrikli otomobil (EV) üretiminde iş birliğini artırmış olacak.

Hedef 30 Bin Doların Altında Araç Üretmek!

Japon ve Amerikan otomobil devleri, yaptıkları ortak açıklamada, mevcut iş birliklerini "ekonomik EV" sahasına taşıyacaklarını ifade etti.

Tavsiye satış fiyatı 30 bin doların altında olması amaçlanan araçlar yeni nesil lityum-iyon bataryaya sahip olarak 2027'den itibaren öncelikle Kuzey Amerika’da yerlerini alacak.

Honda Üst Yöneticisi Mibe Toşihiro, basın duyurusunda, "EV'lerin satışlarında büyük ilerleme için Honda ve GM başarılı teknoloji ortaklığını inşa edecek" ifadesini kullandı.

GM Başkanı ve CEO'su Mary Barra da "küresel çapta bütçeye uygun ve cazip EV'ler için en iyi teknoloji, dizayn ve üretim stratejileriyle" hareket edeceklerini ifade etti.

Yeni araçları mevcut fabrikalarında birkaç milyon düzeyinde imal etmeyi planlayan firmalar, gelecek odaklı EV batarya teknolojilerine yatırım yapmayı da amaçlıyor. Bekleyip göreceğiz.