Araç Muayenesinde e-rapor Dönemi Başladı!

Araç Muayenesinde e-rapor Dönemi Başladı!

TÜVTÜRK aracılığı ile bizlere sunulan araç muayene raporlarına kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yolu ile ulaşılabilmesini sağlayan uygulamanın devreye girdiğini ifade etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürl

TÜVTÜRK aracılığı ile bizlere sunulan araç muayene raporlarına kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yolu ile ulaşılabilmesini sağlayan uygulamanın devreye girdiğini ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü Twitter hesabı üzerinden "araç muayenesinde e-rapor dönemi"ne ilişkin paylaşım geldiğini ifade edelim.

Bakanlığın dijitalleşme çalışmaları son dönemlerde oldukça hız kazandı. TÜVTÜRK aracılığı ile verilen araç muayene raporlarına kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yoluyla ulaşılabileceği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yeni uygulamayla yılda, 112 ton kağıt tasarrufu sağlanacak, 1904 ağaç kesilmekten kurtulacak, 7 bin 840 metrekare çam alanı tahrip olmayacak, 459 bin 200 kilovat elektrik enerjisi sağlanacak, 196 bin litre akaryakıttan tasarruf edilecek, 30 bin 240 metreküp atık gazın atmosfere yayılımı engellenecek."

TÜVTÜRK’ün işlettiği istasyonlarda araç muayene sürecinin sonunda karşımıza çıkan raporlar, araç sahiplerine kısa mesaj ya da e-posta aracılığı ile iletilebilecek. Bunun dışında araç sahipleri bu raporun özetine e-Devlet Kapısı'nda yer alan "Araçlarım" menüsünden ulaşabilecek.

Advertisement