2024 Opel İçin Dönüm Noktası Olacak

2024 Opel İçin Dönüm Noktası Olacak

Opel, 2024 yılına kadar tüm araçlarını elektrikli versiyonla birlikte sunma kararı aldı. Sıfır emisyonlu ürün gamının en yeni üyesi ise yakıt hücreli bir minibüs olan Vivaro-e HYDROGEN. Stellantis ve Opel, HydroGen1 fizibilite çalışmasından müşteri kullan

Bu yıl kuruluşunun 160. yılını kutlayan Alman otomobil devi Opel 2024’te önemli amaçlar üzerine yoğunlaşacak.

Opel, 2024 yılına kadar tüm araçlarını elektrikli versiyonla birlikte sunma kararı aldı. Sıfır emisyonlu ürün gamının en yeni üyesi ise yakıt hücreli bir minibüs olan Vivaro-e HYDROGEN. Stellantis ve Opel, HydroGen1 fizibilite çalışmasından müşteri kullanımına sunulan HydroGen4 test filosuna kadar yirmi yılı aşkın süre boyunca hidrojen yakıt hücresi tahriki geliştirme konusunda çok fazla deneyim sahibi bir marka olarak ön plana çıkıyor.

Opel CEO’su Uwe Hochschurtz 160’ıncı yıl değerlendirmesinde, “Opel, 160 yıldır insanları harekete geçiriyor. Bugün, şirket kurucusu Adam Opel ile aynı ruhla hareket ediyoruz. Dikiş makineleri, bisikletler veya otomobiller olsun daima herkes için teknoloji ve yenilikler sunmayı amaçlıyoruz. Geleceğe umutla bakarak her zaman zorluklara göğüs geriyoruz. Opel'in köklü geçmişindeki en çok satan modeller kadar yeni elektrikli modellerimiz de zorluklara karşı elde ettiğimiz başarıyı temsil ediyor. Opel, 2028'den itibaren Avrupa'da tamamen elektrikli bir marka olacak. Dolayısıyla önümüzdeki 160 yıl için de iyi hazırlandık” ifadelerini kullandı. 

Opel, çok yakın bir zamanda elektrikli hamlesini yapmıştı. Henüz 1971 yılında Elektro GT, Hockenheim yarış pistinde elektrikli otomobil dünya rekorunu kırdı. Opel, seri üretim araçlarda da elektrikli otomobilin öncüsü oldu. Marka, 2012 Avrupa’da ‘’Yılın Otomobili’’ seçilen elektrikli Opel Ampera ile Avrupa otomotiv pazarında yeni bir segment oluşturdu. Coupe benzeri dört koltuklu otomobil, yaklaşık 500 kilometre menzili ile günlük kullanıma uygun ilk elektrikli araç olarak karşımıza çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu aracı 2016 yılında tamamen batarya elektrikli kompakt otomobil Opel Ampera-e modeli izledi. 60 kWsa kapasiteli lityum-iyon bataryası ile tek şarjla 520 kilometreye kadar (NEDC'ye göre) menzil mesafesi sunuyordu. Opel, 2019’da Avrupa’da ilk tamamen elektrikli kompakt modeli Corsa-e' modelini pazara sunarak elektrikli ulaşımı erişebilir bir hale getirdi. Elektrikli modellerin yelpazesi, şarj edilebilir hibrit ve batarya elektrikli olmak genişlemeyi sürdürüyor. Bekleyip göreceğiz. 

Advertisement