Yeni Leon Ödüllendirildi

Yeni Leon Ödüllendirildi

Yenilenen Leon, AUTOBEST jürisi tarafından “Avrupa'da 2021 Yılının Satın Alınabilecek En İyi Otomobili- Best Buy Car of Europe 2021”: " ödülüne layık görüldü.

Yenilenen Seat Leon, AUTOBEST jürisi tarafından “Avrupa'da 2021 Yılının Satın Alınabilecek En İyi Otomobili- Best Buy Car of Europe 2021”: " ödülüne layık görüldü.

Tamamen yenilenen Seat Leon, Avrupa'nın dört bir yanından gelen 31 gazeteciden oluşan AUTOBEST jürisi tarafından, “Avrupa'da 2021 Yılının Satın Alınabilecek En İyi Otomobili" ödülü olan "AUTOBEST 2021”e layık görüldü. 2017 yılında Seat Ateca modeli ile beraber bu ödülü alan Seat, sıradan modellerin ötesine geçen otomobiller geliştirmeye ve pazara tam anlamı ile farklı ürünler sunmaya olan bağlılığını da bir kez daha bizlere ispatladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sınıfının En İyi Modelleri Arasında Yer Alıyor

Sınıfının en önemli modelleri arasında yer alan modellerinin başında gelen Seat Leon, bugüne kadar gerçekleşen 2,3 milyon adetlik satış adediyle de nesiller boyu devam eden bir başarıya imza attı. 2014 yılından bu yana İspanya’nın en çok satan otomobili olan Seat Leon modelinin dördüncü nesli, gelmiş geçmiş en iyi Leon olarak pazara sunuldu.

Seat Leon modelinin başarısı 1.1. milyar Euroluk bir yatırıma dayanıyor. Bu yatırım otomobili, bağlantı, verim, dinamizm ve güvenlik alanlarında bir üst seviyeye taşırken, üretim tesisleri de bu sürece hazırlandı. Barselona'da tasarlanan ve geliştirilen Seat Leon, segmentinin önde gelen otomobillerinden biri ve markanın yeni ürün gamının taşıyıcı modeli diyebiliriz.

Yerlilik Oranı Artacak

2001 yılından bu yana her yıl düzenlenen AUTOBEST Ödülü, Avrupa'nın en prestijli ödülleri arasında yer alıyor. Ödülü veren jüride yer alan 31 gazeteci, Kasım başı Avusturya'da gerçekleşen finalde, hibrit versiyon da dahil olmak üzere, Seat Leon'un kapsamlı bir dizi test sürüşüne tabi tutmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Yılında Ülkemizde Satışa Sunulacak

Yeni Seat Leon modeli 2021 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.

Advertisement Advertisement