Volkswagen Tiguan Allspace Yenilendi!

Volkswagen Tiguan Allspace Yenilendi!

Volkswagen'in Avrupa'daki en başarılı SUV'lerinden biri olan Tiguan, dünya çapında da yüksek satış rakamları ile göz dolduruyor.

Volkswagen'in Avrupa'daki en başarılı SUV'lerinden biri olan Tiguan, dünya çapında da yüksek satış rakamları ile göz dolduruyor. 2007 yılından beri aramızda olmasına rağmen Wolfsburglu'nun göz bebeği olan Volkswagen Tiguan, henüz geçtiğimiz yılın yaz aylarında makyajlanmıştı. Bu kez sıra, Tiguan Allspace takısına sahip uzun versiyonuna geldi.

Tam da tahmin ettiğimiz gibi iki versiyon arasında tasarım anlamında çok ciddi farklılıklar bulunmuyor. İlk bakışta artan aks aralığını ele veren Volkswagen Tiguan Allspace, ön kısmında yaşanan ufak tefek değişimler dışında kardeşinden ayırt edilemiyor. Uzunluğu 4.72 metreye kadar uzanan Tiguan Allspace'in kabin hacminde ise değişim olmamış. Tiguan Allspace, Volkswagen'in IQ.Light adını verdiği LED matrix ön far takımlarını kullanan ilk model olacak.

Güçlü Motor Seçeneği İle Satışa Sunulacak

Tiguan Allspace ile birlikte gelmesi beklenen elektrikli seçenekler ise başka bahara kaldı. Dizel motorlara veda etmeyen üreticilerden olan Volkswagen, Tiguan Allspace'i 2.0 litrelik TDI motor seçeneği ile satışa sunacak. 150 ya da 200 bg güç çıkışları ile satın alınabilecek bu ünite, 7 ileri vitesli DSG şanzıman ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzinli kanatta ise 1.5 TSI ile 2.0 TSI ünitenin iki farklı güç çıkışına sahip versiyonları mevcut. Giriş seviyesi benzinli 150 bg güç çıkışa sahip olsa da 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile geliyor. Bir üst adımda bulunan 190 ve 245 bg güç opsiyonlarına sahip 2.0 TSI ise, 7 ileri DSG ve tüm tekerleklerden çekiş desteğini standart olarak sunacak.

Advertisement Advertisement Advertisement