Volkswagen ID.5 Beklenenden Daha Geç Gelecek

Volkswagen ID.5 Beklenenden Daha Geç Gelecek

Elektrikli araç yatırımlarına devam eden Alman otomobil üreticisi Volkswagen, ülkemizde de satılan ilk elektrikli modeli ID.4'ü 2020'de tanıtmıştı.

Elektrikli araç yatırımlarına devam eden Alman otomobil üreticisi Volkswagen, ülkemizde de satılan ilk elektrikli modeli ID.4'ü 2020'de tanıtmıştı. 

Volkswagen, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ise ID.4'ün "coupe benzeri " versiyonu olarak tanımlanabilecek yeni ID.5 modelini kullanıcıya tanıttı.

Volkswagen, Ukrayna üretimi parçalarda yaşanan tedarik sıkıntısı nedeni ile, ID.5 elektrikli otomobilinin piyasaya çıkışını en az bir ay erteleyecek.

Nisan ayının ilk haftasından bu yana müşterilere teslim edilmesi gereken otomobil, Ukrayna'da üretilen kablo tesisatında yaşanan tedarik sıkıntısı nedeniyle mayıs ayının ilk haftasına kadar ertelendi.

Volkswagen ID.5 elektrikli SUV coupe modelinin Ukrayna'daki savaş nedeniyle operasyonları askıya alınan Zwickau fabrikasında üretimi gerçekleştirilecek. Almanya'daki fabrika önümüzdeki hafta yeniden faaliyete geçecek.

Volkswagen ID.5 Teknik Detayları Belli Oldu

Yeni Volkswagen ID.5'in GTX dâhil farklı opsiyonları mevcut. Örneğin arkadan itiş düzenine sahip ID.5 Pro'da 174 beygir güç ve 310 Nm tork üreten elektrik motoru yer alıyor.

Yine arkadan itişli olan ID.5 Pro Performance ise 204 beygir güç ve 310 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Azami hızı 160 km/s olan modellerin 0-100 km/s hızlanma süreleri ise sırasıyla 10.4 ve 8.4 saniye olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm versiyonlarda 77 kW/sa batarya paketi standart olarak geliyor. Volkswagen ID.5'in Pro ve Pro Performance versiyonlarında WLTP'ye göre 520 kilometre sürüş menzili vadedilirken, GTX'te bu değer 480 kilometreye düşüyor.

Öte yandan adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı ve onları güncel tutan güncelleme desteği de sunuluyor.

Advertisement Advertisement Advertisement