Temsa Yeniden Düğmeye Bastı

Temsa Yeniden Düğmeye Bastı

Temsa Ulaşım Araçları’nın Sabancı Holding ve PPF IndustryCo  tarafından satın alınması konusunda resmi süreçler tamamlandı.

Sabancı Holding’in iştiraki Exsa Export ile PPF Group iştiraki PPF IndustryCo. B.V. (PPF) arasında atılan imzalarla beraber 50 yılı aşkın Türkiye'de hizmet veren Temsa yeni ortaklık yapısı ile çalışmaya başladı. Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper Temsa’yı yeniden Türkiye ekonomisine kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile gitirdi. Alper, “Temsa’nın sadece kaliteli üretim gücüyle değil aynı zamanda inovasyona dayalı büyüme stratejisiyle de fark yaratacağına inanıyoruz. Bugüne kadar 66 farklı ülkeye 12 binin üzerinde araç ihraç eden şirketimizin dış pazarlarda daha da başarılı olup, Škoda Transportation ile birlikte potansiyelini kullanabileceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni CEO Ataması Yapıldı

PPF Group Yatırım Direktörü Ladislav Chvatal ise Türkiye pazarının özellikle Skoda Transportation için büyük  potansiyele sahip olduğunu dile getirdi. Chıavatal şunları kaydetti:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

"2019 sonu itibarıyla; dünyada 135 bin kişiye istihdam sağlayan PPF’in toplam varlıkları da 49 milyar Euro seviyesinde. PPF, şehir içi ve raylı ulaşımda Avrupa’nın liderleri arasında olan Skoda Transportation’ın bilgi birikimi ve deneyimini bu yatırımla birlikte Türkiye’ye getirecek"

Türk Mühendisleri Özveri İle Çalışıyor

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 15 bine yakın aracı bugüne kadar 70’e yakın ülkeye ihraç eden temsa tarafı CEO’luk görevine ise son olarak Kordsa’da görev yapan Tolga Kaan Doğancıoğlu’nu getirmişti.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement