Rolls-Royce'un Tamamen Elektrikli İlk Modeli: Spectre Sizlerle

Rolls-Royce'un Tamamen Elektrikli İlk Modeli: Spectre Sizlerle

Rolls-Royce Motor Cars yaptığı tarihi açıklama ile ilk tamamen elektrikli otomobilinin yolda test edilmesine yakın olduğunu duyurdu.Rolls-Royce'un kendi uzay çerçevesi mimarisiyle desteklenen otomobil 2023 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sunulacak.

Rolls-Royce Motor Cars yaptığı tarihi açıklama ile ilk tamamen elektrikli otomobilinin yolda test edilmesine yakın olduğunu duyurdu. Rolls-Royce'un kendi uzay çerçevesi mimarisiyle desteklenen otomobil 2023 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sunulacak.  400 yıllık bir kullanım simülasyonu olacak küresel testler 2,5 milyon kilometreyi kapsayacak.Ayrıca 2030'a kadar tüm Rolls-Royce ürünleri tamamen elektriklenecek. Lüks otomobil üreticisi artık herhangi bir içten yanmalı motorlu otomobil de üretmeyecek.

Rolls-Royce Motor Cars CEO'su Torsten Müller-Ötvös, marka için bu çığır açan anı açıklarken şunları söyledi:

“Bugün, 4 Mayıs 1904'ten bu yana Rolls-Royce Motor Cars tarihindeki en önemli gün. O tarihte, kurucu babalarımız Charles Rolls ve Sir Henry Royce, ilk kez bir araya geldi ve 'en iyi'yi yaratacakları konusunda anlaştılar.Zamanında kendilerine sunulan en ileri teknolojiyi kullanarak ve olağanüstü mühendislik akıllarını uygulayarak, bu iki öncü, tamamen yeni bir ayrım ölçütü belirleyerek, erken içten yanmalı motorlu arabaları gürültülü, rahatsız edici ve ilkel ulaşım araçlarından yükseltti. Ürettikleri otomobiller, dünyaya gerçek bir lüks deneyimi sundu ve Rolls-Royce için bugüne kadar tartışmasız olarak işgal etmeye devam ettiği nihai zirve konumunu sürdürdü. Rolls-Royce bir yüzyıldan fazla bir süredir içten yanmalı otomobillerde en iyiyi tasarlamaya devam ediyor.

Elektrikli Otomobile Yoğun Mesai Harcıyorlar

“117 yıl sonra bugün, Rolls-Royce'un küresel tamamen elektrikli otomobil devrimini yükseltecek ve ilk ve en iyi süper otomobili yaratacak olağanüstü yeni bir ürün için yolda test programına başlayacağını duyurmaktan gurur duyuyorum. Bu bir prototip değil. Gerçek olan bu, açıkça test edilecek. Elektrikli otomobil konusunu sürekli ele aldıklarını belirten Torsten Müller-Ötvös şöyle devam etti;

Ancak mevcut teknolojinin Rolls-Royce deneyimini destekleyebileceği konusunda şimdiye kadar tatmin olmadık. Rolls-Royce'da bir süredir elektrikli bir güç aktarma organı deniyoruz. Sessiz, rafine ve neredeyse anında tork oluşturarak muazzam bir güç üretmeye devam ediyor. Rolls-Royce'da buna "waftability" diyoruz.

2011'de çalışır durumda tamamen elektrikli bir Phantom olan 102EX'i ortaya çıkardık. Bunu 2016 yılında, markanın birkaç on yıl sonraki geleceğine yönelik vizyonumuzu temsil eden yine tamamen elektrikli 103EX ile izledik.”Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun araca sahip olabilirsiniz.

Advertisement Advertisement