Rolls-Royce Boat Tail 2 Geliyor

Rolls-Royce Boat Tail 2 Geliyor

Rolls-Royce'un, 'Dünyanın en pahalı otomobili' unvanını elinde bulunduran özel üretim aracı Boat Tail modelinin ikincisinin tantım tarihi belli oldu. Marka her biri kişiye özel olacak araçtan 3 adet üretileceğini kamuyou ile paylaşmıştı.

Lüks otomotiv üreticisi Rolls-Royce'un, 'Dünyanın en pahalı otomobili' unvanını elinde bulunduran özel üretim aracı Boat Tail modelinin ikincisinin tantım tarihi belli oldu. Marka her biri kişiye özel olacak araçtan 3 adet üretileceğini kamuyou ile paylaşmıştı.

İngiliz lüks araç devi Rolls-Royce'un 28 milyon dolarlık fiyat etiketi ile 'Dünyanın en pahalı otomobili' olan özel yapım aracı Boat Tail modelinin ikincisinin geliş tarihi belli oldu.

Sadece üç adet üretilecek olan modelin ikincisi İtalya'daki Como Gölü kıyısında düzenlenecek olan 2022 Villa d'Este etkinliğinde sevenleri ile buluşacak.

Etkinlik 20-22 Mayıs Tarihleri Arasında Düzenlenecek!

Özel olarak tasarlanan modeller birbirinden çok farklı olmasa da ufak değişikliklere gidilecek.

Araçlar kişiye özel olarak üretilecek ve istenen özelliklere göre daha yüksek fiyatlara da yeni modeller boy gösterecek.

Rolls-Royce'un özel üretim departmanı tarafından dizayn edilen Boat Tail'in ilk versiyonu 'dünyanın en pahalı otomobili' unvanını elinde bulunduruyor.

Sahibi için özel olarak tasarlanan araç, 20 milyon Sterlinlik (Yaklaşık 28 milyon dolar) fiyatıyla, 2019 yılında 11.5 milyon sterline satılan Bugatti'nin La Voiture Noir modelini geride bırakmıştı.

Rolls-Royce Boat Tail'ın arka tarafında bir sofra takımı, içecekler için buzdolabı, döner kokteyl masaları, açılır sandalyeler ve güneş şemsiyesi yer alıyor.

İlk versiyon Boat Tail’in ön konsolunda konumlandırılan saat için İsviçre’nin en köklü üreticilerinde BOVET 1822 ile çalışılmış. Biri kol diğeri araç için iki adet saatin  ön panale entegre edilmesinin 3.5 yıl sürdüğü belirtiliyor.

Advertisement Advertisement