Peugeot Mayıs Ayının SUV Lideri Oldu

Peugeot Mayıs Ayının SUV Lideri Oldu

Peugeot, yılın ilk 5 ayında toplam satışlarda geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17 büyüdü ve mayıs ayını 'SUV pazarının lideri' sıfatıyla tamamladı. Peugeot mühendislerinin ilerleyen aylarda da bu başarıyı sürdürmek için şimdiden çalışmalara başladı

Peugeot, yılın ilk 5 ayında toplam satışlarda geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17 büyüdü ve mayıs ayını 'SUV pazarının lideri' sıfatıyla tamamladı. Peugeot mühendislerinin ilerleyen aylarda da bu başarıyı sürdürmek için şimdiden çalışmalara başladığını belirtelim.

Global ölçekte rakamlar gösteriyor ki artık otomobillerde daha çok SUV modellerinin tercih edildiği bir gerçek. Ülkemizde her ne kadar sedan modelleri ağırlıkta olsa da SUV segmentine olan ilgi gün geçtikçe daha da fazla kendini hissettiriyor.

Peugeot, 2021’in ilk 5 ayında toplam satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 büyüme kaydederken, mayıs ayında SUV pazarının liderli olmayı başardı.

1971 Adet SUV Sattı

Peugeot'nun SUV sınıfındaki temsilcileri Peugeot SUV 2008, Peugeot SUV 3008 ve Peugeot SUV 5008, geçen ay 1.971 adetlik toplam satışa ulaşarak yüzde 13,9 pazar payı elde etti. Şirket, bu sonuçla Türkiye pazarında hızla yükselen SUV sınıfında mayıs ayını zirvede tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot SUV 2008 ise hem mayısta hem de ilk 5 ay toplamında B-SUV pazarının en çok tercih edilen modeli olarak öne çıkarken, Peugeot SUV 2008, ocak-mayıs döneminde kendi sınıfında yüzde 17,4 Pazar payı ile ilk sırada yer aldı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement