LG ve Magna, Apple Car Modeli Üretimine Talip Oldu

LG ve Magna, Apple Car Modeli Üretimine Talip Oldu

Korea Times'ın öne sürdüğü bilgilerde Apple'ın, LG Magna e-Powertrain ortaklığına sıcak baktığı paylaşılmış. Apple Car'ın üretimi için bu iki marka ile el sıkışmaya oldukça yakın olan teknoloji devi, LG Magna ortaklığının da ilk devasa müşterisi olacak. A

Apple markasının otomobil projesi yine ve yeniden gündemde. Geçtiğimiz haftalarda markanın otomobil girişimleri hakkında kapıyı aralık bırakan CEO Tim Cook'un ardından bu kez gözlerimizi Güney Kore'ye çeviriyoruz. Yerel basının iddialarına göre LG ve Magna, üreticinin modellerinin imalatı için ortaklığa hazır.

Korea Times'ın öne sürdüğü bilgilerde Apple'ın, LG Magna e-Powertrain ortaklığına sıcak baktığı paylaşılmış. Apple Car'ın üretimi için bu iki marka ile el sıkışmaya oldukça yakın olan teknoloji devi, LG Magna ortaklığının da ilk devasa müşterisi olacak. Anlaşmanın ise önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor.

Korea Times'ın "konuya yakın" olarak nitelendirdiği kaynakları konu hakkında şu ifadeleri kullanıyor: "LG Magna e-Powertrain, Apple ile kontrat imzalamaya çok yakın. Ortaklık, Apple'ın üretmek istediği ilk miktarı üretebilecek kapasiteye sahip. Anlaşmanın şartları ise hala görüşülüyor."

Apple Birçok Marka İle Çalışıyor

Apple ve LG arasındaki uzun süreli ortaklığın, bu anlaşma konusunda da etkisi olduğunu söylemek mümkün. Apple hali hazırda LG Display, LG Chem, LG Energy Solution ve LG Innotek gibi markaların tamamıyla çalışıyor.

Koreli dostlarımızın bir başka kaynağı ise şu ifadeleri kullanmış: "LG, global EV endüstrisinde ismi geçen bir marka değil fakat bunu geliştirmek istiyor. Yani bu anlaşma hem LG, hem de Apple için oldukça pozitif sonuçlar doğuracak."