Koç Holding’den Batarya Yatırımı Hakkında Açıklama

Koç Holding’den Batarya Yatırımı Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen batarya yatırımıyla ilgili Koç Holding tarafından bir açıklama yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen batarya yatırımıyla ilgili Koç Holding tarafından bir açıklama yapıldı.

Koç Holding'den yapılan açıklamada;

"Kocaeli'de 130 bin adetlik batarya montaj tesisi kurulmasına yönelik çalışmalar devam etmekte olup, bunun dışında batarya yatırımı konusunda alınan bir karar bulunmamaktadır.” denildi.

Koç Holding'in, (Kamuyu Aydınlatma Platformu) KAP’a bildirdiği açıklamasında,

"Basın-yayın organlarında, Koç Topluluğu tarafından batarya üretim tesisi kurulması amacıyla çalışmalar yürütüldüğü yönünde haberler çıkmış, Topluluk şirketlerimize konuyla ilgili olarak çok sayıda soru ve yorum ulaşmıştır." ifadelerine değinildi.

Batarya Üretimi Kocaeli’deki Tesiste Gerçekleşecek

Ayrıca  batarya yatırımına ilişkin sadece Kocaeli fabrikasındaki çalışmalara dikkat çekilerek yapılan açıklamanın devamında;

"İş ortaklıklarımızdan Ford Otomotiv değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılmakta olup, bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'ne göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olup; işbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır." sözlerine yer verildi.

Koç Grubu tarafınndan gelen bu açıklama doğrultusunda, gözler Kocaeli'de bulunan fabrikaya çevrilecektir.

Advertisement