İkinci El Araçta “Yenileme” Dönemi Başlıyor

İkinci El Araçta “Yenileme” Dönemi Başlıyor

İkinci el araç alım satımı yapan firmalar kullanıcılara sunmak üzere araç yenileme merkezlerini hayata geçirecek.

2.el araç alım satımı yapan firmalar kullanıcılara sunmak üzere  araç yenileme merkezlerini hayata geçirecek.

Ülkemizdeki 2. el araç pazarı her geçen gün büyüyor ve kurumsallaşıyor. Firmalar rekabette bir adım önde olmak için yeni uygulamaları hayata geçiriyor. Bazı markalar ikinci el araçlara ek garanti süresi tanımlıyor. İkinci el alım satımı yapan firmalar geçtiğimiz günlerde yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.  İkinci el araç ticareti platformları bünyesinde satışı yapılacak araçların bakım, tamir ve ekspertizlerini yapmak için bir tesis hizmetleri açmaya başladı.

İkinci el otomotiv sektörüne getirilen yenilik Ekspertiz ve Yenileme Merkezlerinde (IRC), araçların ekspertiz, boyasız göçük giderme, mekanik bakım gibi bakımları uzman ekipler aracılığı ile yapılıyor.

IRC’ler; ikinci el araçların ekspertiz hizmetleri ile beraber; yıkama, kalite kontrol, mekanik servis, boyasız onarım servisi, kuaför servisi, fotoğraf stüdyosu gibi istasyonları tek çatı altında birleştiren bir iş modeli olarak öne çıkıyor. RFID ile araç ve süreç takibi, girdap akımı frenleme teknolojisi kullanılan bu istasyonlar; test ve yol Simülasyon cihazları yapay zeka tabanlı simülasyon teknikleri ve tam otomatik fotoğraf teknolojileriyle donatılmış durumda. Marka, Ankara’da da bir IRC açmayı planlıyor.

Advertisement Advertisement