Giulia ve Stelvio GT Junior tanıtıldı

Giulia ve Stelvio GT Junior tanıtıldı

Alfa Romeo 2021 yılının lansman dönemini Giulia ve Stelvio GT Junior özel serileri ile sürdürmeye kararlı. Alfa Romeo hayata geçirdiği özel serilerle uzun ömürlü, estetik ve işlevsel otomobiller yaratma konusundaki yeteneğini gözler bizlere daha önce göst

Alfa Romeo 2021 yılının lansman dönemini Giulia ve Stelvio GT Junior özel serileri ile sürdürmeye kararlı. Alfa Romeo hayata geçirdiği özel serilerle uzun ömürlü, estetik ve işlevsel otomobiller yaratma konusundaki yeteneğini gözler bizlere daha önce göstermişti. Tüm modeller üretildikten sonra ilham verici olduğunun ve duyguları harekete geçirmeye devam ettiğini de bizlere belirtiyor.

Alfa Romeo markasının bakış açısı ile 1960’larda müzik, sanat ve modanın öne çıktığı Londra merkezli kültürel akım olan “Swinging Sixties” döneminin en güzel örneklerinden ikonik GT 1300 Junior’ı, Giulia ve Stelvio GT Junior özel seri versiyonlarıyla yeniden yollara döndürüyor. 1960'ların ikonu GT 1300’den ilham alan özel seriler, mayıs ayında pazara sunulan ve 500 adet üretilen Giulia GTA/GTAm ve Giulia ile Stelvio '6C Villa d'Este' özel versiyonlarını takiben satışa sunuluyor.

Sınırlı sayıda üretilecek olan özel seri ve sportif versiyonlar, “Veloce” donanım seviyesi ile tercih edilebiliyor. Giulia ve Stelvio’nun “GT Junior” sınırlı özel versiyonunda 2,2 litre turbo dizel 210 hp veya 2,0 litre 280 HP turbo benzinli olmak üzere iki farklı dört silindirli motor seçeneğine yer verildiğini belirtelim. Güç, 8 vitesli otomatik şanzıman ve Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi ile yola devam edilebiliyor. Ayrıca 2.0 litre, 280 hp’lik Giulia’da arkadan itiş seçeneğine yer verildiğini belirtelim.

Araçlar Tasarımları İle Dikkat Çekiyor

Özel versiyonlar, dikkat çekici tasarım detayları ile de fark yaratıyor. Her iki modelin de sportif iç mekânlarında, özel dikişlere ve koltuk başlığında özel “GT Junior” işlemesine sahip elektrikli ayarlanabilir deri ön koltuklara yer verilmiş. Özel seri versiyonların kabin içerisinde ön konsolda 1960’ların şık GT 1300 Junior siluetine yer verildiğini belirtelim. Stelvio’da beş kollu 21 inçlik; Giulia’da ise 19 inç hafif alaşım jantlar yer alıyor.

Giulietta ve Stelvio “GT Junior” özel seri versiyonlarında iddialı “Lipari Ochre” gövde renginin yanı sıra L2 ADAS sistemleri, arka park sensörleri, Kablosuz Şarj ve otomatik açılan elektrikli bagaj kapağı gibi opsiyonel donanımlar yer alıyor.

Otomobil tarihine adını yazdıran GT 1300 Junior, 1966'dan 1976'ya kadar üretildi ve üretimde kaldığı 10 yılda yaklaşık 100 Bin adet satıldı. Bertone gövdeli ve 89 hp motora sahip Giulia Sprint GT'ye benzeyen GT 1300 Junior, çok kısa bir sürede hayallerin ulaşılabilir kabul edildiği 60’ların otomobili olarak kendini belirledi. GT 1300 Junior, Alfa Romeo’nun karakteristik özelliği olan güzellik ve işlevsellik arasındaki dengenin çarpıcı bir örneği olarak göze çarpıyor. Bu yüzden de Alfa Romeo’nun hafif ama güçlü formlarla ölümsüz bir tasarımın elçisi olan GT 1300 Junior reklamlarında “otomobilinizle her gün bir zafer” spotunu kullanıyor.