Dacia, Türkiye'de Büyük Başarı Elde Etti

Dacia, Türkiye'de Büyük Başarı Elde Etti

​​​​​​​Türkiye’de büyük bir başarıya ulaşan Dacia, temmuz ayında 3.566 adetlik satış rakamlarına ulaştı. Bu satışlar ile yüzde 8,7 pazar payına ulaşarak binek otomobil pazarında dördüncü sıraya yükselmiş oldu.

Türkiye’de büyük bir başarıya ulaşan Dacia, temmuz ayında 3.566 adetlik satış rakamlarına ulaştı. Bu satışlar ile yüzde 8,7 pazar payına ulaşarak binek otomobil pazarında dördüncü sıraya yükselmiş oldu.

SUV segmentinde dengeleri değiştiren Duster ise 2022 yılının ilk 7 ayında da en çok satan SUV unvanını korumayı başardı.

Türkiye’ye gelecek 7 koltuklu Jogger ve en ekonomik elektrikli otomobil olma iddiasına sahip Spring, Dacia ürün gamının genişletecek.

Dacia’nın 2023 yılı hedefi, 2004 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarında toplamda 500.000 satış adedine ulaşmak.

Berk Çağdaş yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yakaladığımız başarı, marka felsefesinin Türk tüketicisinin beklentileriyle ne kadar örtüştüğünü ortaya koyuyor. Gelecek yıl marka olarak, Türkiye pazarına girdiğimiz tarih itibarıyla toplamda 500 bininci satışımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Bunlara ek olarak yılın son çeyreğinde yeni marka kimliğiyle birlikte lansmanını gerçekleştirmeyi planladığımız 7 koltuklu yeni Jogger ise binek otomobil pazarında önemli bir boşluğu dolduracak. Bir station wagonun uzunluğu, bir MPV'nin genişliği ve bir SUV’un görünümü ile Dacia Jogger çok yönlü gerçek bir aile aracı. Örtüsü kaldırıldığından bu yana büyük bir merak uyandıran, yüzde 100 elektrikli Spring ise en ekonomik elektrikli otomobil olma iddiasıyla bizleri heyecanlandırıyor. 2023'ün ilk yarısında Spring modelimizi de ülkemize getirmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Advertisement Advertisement