Chery Duyurdu! Otomobillerde N95 Hava Filtresi Dönemi Başladı

Chery Duyurdu! Otomobillerde N95 Hava Filtresi Dönemi Başladı

Çinli otomotiv şirketi Chery, yeni otomobil modellerinde N95 sınıfı hava filtresi kullanmaya başladığını kamuoyu ile paylaştı. Otomobillerde virüsün etkisinin en aza indirilmesi amaçlanırken, geliştirilen filtrenin Kovid-19'u da engellediği dile getirildi

Çinli otomotiv şirketi Chery, yeni otomobil modellerinde N95 sınıfı hava filtresi kullanmaya başladığını kamuoyu ile paylaştı. Otomobillerde virüsün etkisinin en aza indirilmesi amaçlanırken, geliştirilen filtrenin Kovid-19'u da engellediği dile getirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hayatımızı büyük ölçüde etkiledi. Çalışma hayatımız Kovid-19'un etkisiyle değişime uğrarken, aynı zamanda seyahat alışkanlıklarımız da aynı kalmadı. SUV araçlar üreten cheryise yapılan açıklamaya göre, otomobillerinde N95 sınıfı hava filtresi dönemine resmen start verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zararlı Materyalleri Engelliyor

Çinli otomobil üreticisi Chery, yeni modellerinde virüsün etkisinin en aza indirilmesi amacıyla N95 sınıfı hava filtresi kullanmaya başladı. Şirketin konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Geliştirdiğimiz çözümle zararlı materyallerin otomobilin iç mekanına ulaşmasına engel olmaya amaçladık. Geliştirilen havalandırma teknolojisi sürücü ve yolcuların Covid-19’un etkilerini otomobilde yüzde 95 oranında yok ediyor. Özellikle tam kapasite ve uzun yolculuklardaki virüs önlemine doğrudan katkı sağlayan filtreler, temiz bir hava akışını yol boyunca sürdürüyor. Geliştirilen filtre yalnızca Covid-19 değil dış ortamdan gelen toz, polen, karbondioksit gibi zararlı materyalleri de engelliyor. Kirli hava ve zararlı materyallerin uzun süre solunması ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Bu filtreler otomobillerin sağlıklı bir akciğer gibi çalışmasını sağlıyor” denildi.

Advertisement Advertisement Advertisement